AIVON: YAPAY ZEKA VE BLOCKCHAİN TEKNOLOJİSİNİ VİDEO SEKTÖRÜNDE BİRLEŞTİREN PLATFORM

Hayatımız gelişen teknoloji ile birlikte akıllı cihazlarımız ve internet sayesinde alışkanlıklarımız ve davranışlarımızda çok değişti. İternetin bu kadar hayatımıza girdiği bir dönemde neredeyse bütün işlemelerimizi bu ortamda yapar olduk. Alışverişlerimizi, bankacılık ve finans işlemlerimizi, iletişim ve bilgi paylaşımına, müzik dinleme ve video seyretme gibi pek çok işlemlerimizi dijital ortamda yapıyoruz artık. Hatta boş zamanlarımızı bile sosyal medya sitelerini takip ederek zaman geçirir olduk. Sınırların kaldırıldığı dijital ortamda her ürüne ve habere çok rahatlıkla ulaşabiliyoruz, ülke sınırları dışında yatırımlar yapıp kazançlarımızı arttırabiliyoruz. Artık online olarak oyunlar oynayıp, bilgilendirici yada eğlenceli videolar izleyebiliyoruz.

Teknolojinin bizlere sunduğu Blockchain Teknolojisi, Yapay Zeka (AI) ve Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi yeni imkanlarla hayatımız daha da kolaylaşıyor. Blockchain platformu sunduğu yüksek güvenlik, tam şeffaf bir yapı, merkezi olmayışı, hızlı ve aracısız olmasının avantajları ile şuanda pek çok projede başarılı bir şekilde kullanılıyor. Blockchain teknoljisi ve Yapay zeka uygulamasını birleştiren yeni bir projeden bahsetmek istiyorum sizlere, video uygulamaları alanında hizmet verecek bu platformun adı AIVON. Proje hakkında daha detaylı bilgi almak için https://aivon.io/ internet adresini ya da https://aivon.io/download-whitepaper/ teknik inceleme raporunu inceleyebilirsiniz.

AIVON, sıradan kullanıcılar ve içerik oluşturucuları için birçok fırsat sunan, insan deneyimlerini ve yapay zekayı birleştiren ve geleneksel platformlardan on kat daha fazla bilgi işlem hızı sağlayan türünün ilk blockchain tabanlı bir video oluşturma ve izleme platformudur. Geliştiriciler, AIVON protokolü üzerinden merkezi olmayan video uygulamaları (DApps) oluşturabilirler. Günümüzün video izlemede en popüler site olan YouTube’da her gün bir milyardan fazla video içeriğinin görüntülenmesi gerçeğine rağmen, kategoriler, etiketler ve zaman damgaları gibi standart ve doğru meta veriler hala eksik. Genellikle video yükleyicisi tarafından yapılan ayrıntılar ve etiketlerden oluşan diğer video bilgilerinden oluşan verilerin aksine, açıklama, tarih, saat, çeviri ve daha pek çok videonun meta verilerini geliştirmek için yapay zeka kullanacaktır.

AIVON platformu, olumsuz olarak görünen konulardan yani yetişkin, çıplaklık, terör propagandası, küfürlü dil, nefret söylemi, şiddet, silahlar, alkol, uyuşturucu ve bunlar gibi çeşitli içerik güvenliği özelliklerinin her biri için güven puanlarını belirlemek için AI kullanacaktır. Bu güven değeri, Content Graph adlı bir vektörle birleştirilecektir. Bir histogram olarak görselleştirilebilir. Filmler için MPAA derecelendirmesine, ancak daha fazla kaplama ve granüler internet video içeriğine benzer şekilde, bu rakamlar daha sonra, birkaç sayısal filtre ölçütüne dayanarak video içeriği kararlılığının programatik olarak belirlenmesine olanak tanıyan Content Graph adlı bir dizi dizide birleştirilecektir.

AIVON projesi, yüksek kaliteli video içeriği bulma problemini çözmeye çalışıyor, video yapımcıları için de bir para kazanma sorunu var. Bunlar, çevrimiçi videonun muazzam genişlemesi nedeniyle ortaya çıkan sorunlardan sadece birkaçı. Video akışı indirilirken ve görüntülendiğinde, içerik aramaları giderek zorlaşır. AIVON Protokolü kurulunun ve tüm katkıda bulunanlara yarar sağlayan sistem etkilerinin benimsenmesine yardımcı olacaktır. AI cihaz öğrenme algoritması, AIVON protokol topluluğunun eylemlerinden sürekli olarak daha akıllı ve daha iyi hale gelmek için öğrenecektir.

TOKEN ve ICO Bilgisi:

Token Sembolü: AVO (TBC)
Platform: Ethereum
Token Fiyatı: 1 USD = 6.25 AVO
Özel Satış Başlangıç Tarihi: 1 Ağustos 2018
Beyaz Listenin Tarihi: 1 Ekim 2018
Kamu Satış Tarihi: Kasım 2018 (TBC)
İlk sayı: 400.000.000 (400 milyon)
Maksimum sayı boyutu: 1.000.000.000 (10 yıl sonra 1 milyar)
Kabul Para Birimi: ETH, USD
Hard Cap: 18.000.000 USD

TAKIM:


YOL HARİTASI:

Video oluşturma alanındaki belirsizlikleri ve eksikliği blockchain ekosistemini ve yapay zeka uygulamasını kullanarak ortadan kaldırmayı hedefleyen bir proje. Aynı zamanda video içeriğini yaratan video sahiplerine hak ettikleri gerçek kazancı almalarını sağlayacak bu projenin başarılı olacağını düşünüyorum, şu anda devam eden ICO aşamasına katılmak ve proje daha detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki linkleri ziyaret edip kendi fikrinizi oluşturabilirsiniz.

Web Sitesi: https://aivon.io/
Teknik İnceleme Raporu: https://aivon.io/download-whitepaper/
BTT Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5043237.0
Telegram: http://t.me/aivonio
Twitter: http://www.twitter.com/aivonio
Facebook: http://www.facebook.com/aivonio
Medium: : https://medium.com/@aivonio
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/aivonio

Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1434636
Benim Ether Adres: 0xd60Ee9b62F11EA6B2c5e40c5966A94e9078f10Cd

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir