ALTAIR VR: OKUL DIŞI SANAL EĞİTİM

Eğitim denince herkesin aklına okul yıllarımız gelir. Okul yıllarımızı aklımızda kaldığı kadar anılarımızda yaşar. Kendimizi geliştirmemizde en büyük etken eğitimdir. Nasıl bir eğitim aldığınız, bu eğitim sizi hangi mesleğe yönlendirdi şimdi geldiğiniz noktadan memnunmusunuz bunların cevabı herkese göre değişir. Ama değişmeyen tek şey eğitim ve öğretimin sağlıktan sonra en önemli faktördür. İnsan hayatında bu kadar önemli bir etkisi olan eğitim için yapılan harcamalar ve ayrılan zamanlar asla boşa gitmez. Bundan senelerce önce bir konu hakkında araştırma yapmak için ciltlerce ansiklopedi karıştırıp sayfalarca kitap okurduk şimdi ise tek tuşla buna ulaşabiliyoruz. Şimdi daha da ileri gidip araştırdığımız konuyu yaşıyormuş gibi öğrenebiliyoruz.

İnsan hayatını kolaylaştırıcı gelişmeler devamlı araştırma konusu. İçinde bulunduğumuz şu zamanda her alanda devamlı yeni icatlar, yeni projeler geliştiriliyor. Bu kadar önemli bir konuda da elbette yeni gelişmeler olacak, bunlardan en önemlisini hakkında bilgi paylaşacağım sizlerle. Esas amaçlarından birisi Çocukların eğitimi olan ve daha değişik platformlarda da kullanılan bu projenin adı ALTAİR_VR’dir. Daha ayrıntılı bilgiye https://altairvr.io/ bu web sitesinde ulaşabilirsiniz.

Blockchain ekosisteminde yüksek güvenlikli ve şeffaf bir ortamda oluşturulan projeye kısaca sanal ansiklopedi ya da sanal okul dışı eğitim platformu diye biliriz. Araştırmak istediğiniz her şey ya da merak edilen her konu sanal ortamda sanki canlı yaşıyoruz ve olayın içindeymişiz gibi insana öğretiliyor.

Bu projenin BeyazKağıt (Whitepaper) okuduğumuzda kısaca anlatılanlara bakarsak https://altair.fm/ico/whitepaper_altairvr_en.pdf

Yedi yıldan fazla bir geçmişe sahip olan bu projenin temeli Rusya da atıldı. Astronomi alanında faaliyet gösteren bu firma sanal gezegen ağına sahip ve hatta bu alanda Rusyada rakipleri arasında lider durumda. Bu süre zarfında Beşyüzbin den fazla çocuk ziyaretçiye ulaştılar çocuklara eşsiz deneyimler yaşatıp bu konu hakkında eğitim almalarını sağladılar.

Okul dışı eğitim için önemli projelere sahip firma 2017 Nisan ayında sanal plenateryumu başlattı. Yaklaşık dört ay sonrada bu sektörde birinci sıraya yükseldi. Sanal plenataryum da fizik, biyoloji, astronomi, tarih, ve palentoloji gibi bilim dallarında uzmanlaştı. Bazı örnekler verirsek Uzayda bir noktada patlamayı, mikroplarla mücadeleyi, damarların ya da organların içinde dolaşmayı, tarihte herhangi bir savaşa katılmayı, marsta yürümeyi, atomun içine girmeyi yada dünyanın merkezine indiğinizi düşünün.

Bunun gibi konuları sanal ortamda yaşayıp öğrendiklerinizi daha kolay anlar ve unutmazsınız? Ya da kitap okuyarak öğrendiklerinizi mi unutmazsınız? Tabi ki yaşayarak öğrenilen daha kalıcı olur. İşte sanal plenateryum burada devreye giriyor. Öğrenmeyi daha kalıcı ve daha eğlenceli hale getiriyor.

Eğitim için bu kadar katkısının yanı sıra dünyanın ilk tam küresel online sinema ve küresel filmi olan Altair Fulldome Sinemasından da sorumludur. Dişli VR gözlüğüne sahip olan kişiler, bu uygulamayı, hem Altair mobil planetaryumunu hem de canlı sarmal filmi deneyimlemek için kullanabilirler.

Eğitim dünyası için bu kadar katkıda bulunan bu proje geleceği şimdiden bizlere gösteriyor ve geçmişimizle de bağlarımızı sağlamlaştırıyor. Çocuklar eğlenerek öğrenecek öğrenirken de kendilerini olayların ve konunun bir parçası gibi hissedecekler

Bu projeyi oluşturan ekip ise :

Konstantin Urvantsev : СEO, kurucu

Alexey Irkov : СТO, kurucu

Aleksander Karelin : CMO

Olga Basynya : VR planetarium şefi

Dmirtriy Klakotskiy : satış sorumlusu

Regina Sadykova : PR

Elena Zykova : baş asistan;

Ivan Miroshnik : iOS geliştirici

Aleksey Grebtsov : geliştici

Anastasia Popova : geliştirici

Alisa Ivanenko : Copywriter/SMM;

Aleksandr Antonov : PHP geliştici

Aleksei Gorskiy : satış sorumlusu

Token ve ICO bilgileri ise

Altair ICO 29 Ocak ta başladı üretilen toplam tokenın % 50’si kullanıma sunulacak. % 15’i ekip için,% 32’si bir platform fonu ve % 3’ü nimet için ayrılayor

Oluşturulan toplam AVR tokenları, 400 AVR için 0.1 ETH’lik bir satın alma fiyatı ile 100.000.000 ile sınırlandırılacaktır. Altair ekibi için ayrılan tüm tokenler, Altair ICO’ya meşruiyet ve şeffaflık katan bir hareketle bir yıl kullınılmayacak .

#altairvr #vr #ico

Altair platformunun piyasaya sürülmesinden sonra akıllı bir sözleşme, tüm orijinal AVR tokenlarının yalnızca% 10’u kalana kadar AVR tokenlarının cirolarının % 1’ini günlük olarak yakacak.

Daha fazla ve ayrıntılı bilgiye buralardan ulaşabilirsiniz.

Website: http://altairvr.io/

Beyaz kağıt: https://altair.fm/ico/whitepaper_altairvr_eng.pdf

Facebook: https://www.facebook.com/altairvrico/

Telegram: https://t.me/altairvr

Twitter: https://twitter.com/altair_vr

Bitcointalk Konusu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2468761

Benim Bitcointalk url : https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1434636

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir