BIZpaye: BLOCKCHAIN TABANLI PERAKENDE TİCARET ÖDEME PLATFORMU

İnsanlık tarihinin en eski gelir kaynağı ticarettir. Çok eski yıllarda insanlar para yerine değiş tokuş anlamına gelen Barter sistemin kullanıyordu. Paranın ve değerli madenlerin kullanımı ile ürün takası yerine ödemeler de bu yöntemle yapılır oldu. Gelişen teknoloji sayesinde de bugün insanlar aradığı her ürüne ve bilgiye kolaylıkla ulaşır oldu. Dijital dünya sayesinde bizlerin alışkanlıkları ve davranışları da çok değişti. Sınırların olmadığı dijital ortamda pek çok işlemimizi yapar olduk. Eskiden dünyanın en büyük şirketleri enerji şirketleri iken şimdi ise teknoloji ve e-ticaret şirketleri ilk sıralarda geliyor. Buradan da teknolojinin hayatımdaki önemini çok iyi anlarız.

Dünyadaki perakende ticaretinin yönü artık çevrimiçi alışverişe doğru büyük bir hızla ilerliyor. Büyük küçük bütün firmaların ve markaların internet satış siteleri var. E-ticaret bugün çok büyük bir orana ulaştı. Bu alışverişlerin ödeme sisteminde kullanılan araçlar da çok fazla değil. Ödeme yaparken yaşayacağımız güvenlik sorunu yaşamamak için güvenli siteleri tercih ederiz. Bilgilerimizin ve varlıklarımızın güvenliğini korumak için bunu yaparız. Yurtiçi alışverişler de ödeme seçeneği kolay olsa da uluslararası ticarette işlemler daha da karışık bir vaziyet alır. Bankalar arası işlemler, aracılar zaman kaybı gibi işlemlerden dolayı ticaret için ödeme sistemi zorlaşıyor.

Blockchain Teknolojisi son yıllarda sağladığı avantajlardan dolayı çok fazla sektörde başarılı bir şekilde kullanılıyor. Bu platform da geliştirilen projelerin dijital varlıkları olan Kripto Paralarda günümüzde çok popüler. Dünyadaki reserv para birimlerine karşı güçlü bir duruş sergileyen Bitcoin ve diğer kripto paralar insanlara değişik alternatifler sunuyor. Sağladığı yüksek güvenlik ve şeffaf yapısı sayesinde E-ticaret platformuna da büyük çözümler geliştiriliyor. Güvenli ve hızlı bir ödeme için kullanılacak yeni bir kripto paraya sahip bir projeden bahsetmek istiyorum sizlere. Bu projenin adı BIZpaye, proje hakkında daha detaylı bilgiye http://www.bizpaye.com/ internet adresinden ya da https://files.expub.net/Content/Archive/545/BIZPAYE-CRYPTO-WHITEPAPER-MAY-2019-pdf-400154.pdf teknik inceleme raporundan ulaşabilirsiniz.

#BIZpaye, E-ticaret ve klasik ticaret ödemeleri için aracıları ortadan uçtan uca ödeme seçeneği ile güvenli ve hızlı bir ödeme ağı geliştiren bir platform olarak adlandırabiliriz. Uluslararası takas sisteminde Barter sistemi gibi basit anlamda esneklik sağlayan Blockchain tabanlı (#blockchain ), merkezi olmayan bir ödeme platformudur. BIZpaye Kredi Kartı sayesinde yüksek güvenlik içinde çevrimiçi B2B ve B2C işlemlerini gerçekleştirilir. BIZpaye platformu gerçekten yüksek kaliteli, çok işlevli ve birçok yerleşik araç ve seçeneğe sahip. Sistemdeki her eleman işlevlerinden sorumludur ve şeffaf, güvenilir ve emniyetlidir. Güvenli bir ticaret sistemi oluşturmak için bu platform katılımcılara çok büyük hizmet sunacak. E-ticaret ( #Ecommerce ) pazarının ödeme noktasındaki eksikliklerine çözüm geliştirecek.

#BIZpaye platformunun sağladığı avantajlar;

BizPaye Barter Credit sistemi ile üreticiler, sattıkları ürünler için belirli bir geri ödeme alabiliyorlar. Bu geri ödemeler satıcının sadakat markaları olarak kabul edilebilir. Satıcı daha fazla ürün sattığından ve daha fazla geri ödeme alabildiğinden bu işaretler artar.
Token Swap sistemi sayesinde diğer kripto para birimleri olan müşteriler BizPaye ile kolayca işlem yapabilir. BizPaye cüzdanına gönderilen kripto para birimleri doğal olarak Crypto token olarak değiştirilir. Çevrimiçi Alışveriş İçin Kripto Olarak BizPaye, kripto para birimindeki tüm işlemleri tamamlamak için ana organizasyondur.
BizPaye’in içinde kullanıcılar aynı şekilde kripto para birimi işlemleri yapabilir. Her kullanıcıya verilen özel anahtarla, kullanıcılar transfer gerçekleştirebilir, kriptobaset gönderebilir ve alabilir. Kullanıcıların tüm işlemleri büyük şeffaflıkla yapmalarını sağlayan BizPaye ile işlemler herkes tarafından kullanılabilir.
BizPaye sayesinde gereksiz yazışmalar olmadığından büyük miktarda kağıt israfını ortadan kaldırır, dolayısıyla satıcılar ve alıcılar arasındaki komisyon birimlerini ortadan kaldırarak işlemler gerçekleştirilir, bunun sonucunda da tüccarlar ve müşteriler alışverişlerinden daha fazla kazanç sağlarlar.

Franchise Operasyonu oluşturarak hem çevrimdışı hem de online perakende pazarı için çok değerli bir B2B ve B2C Ticari Pazarı için geliştirilen bir Singapur Uluslararası Şirketler Grubu olarak hizmet veriyor. Franchise sistemi ile 5 yıl kısa bir süre içinde 12 ülkede faaliyet gösteren Bizpaye ile şimdilik Singapur, Tayland, Avustralya, Kamboçya, Kanada, Dubai, Almanya, Hong Kong, Hindistan, Norveç, Filipinler, ABD, İngiltere ülkelerde hizmet veriyor ve bu ağ daha da genişliyor.

BIZpaye platformunun ödemlerde kullanacağı Ethereum tabanlı CRYPTO Token ( #crypto ) kullanarak gerçekleştirilecek. Toplam 1 Milyar adet CRYPTO Token olacak.

TAKIM:

YOL HARİTASI:

 

Son günlerde bütün ülkelerin tartıştığı bir sosyal medya şirketinin çıkarmayı düşündüğü ve online ödemeler için kullanılması planlanan kripto para büyük tartışmalar yarattı. Bunun sebebi reserv paraların ve klasik ödeme sisteminin sarsılmasından korktukları için ve bu ödeme sisteminde kullanılan para miktarının büyüklüğünden kaynaklanıyor. Blockchain tabanlı ödeme sisteminin önemi buradan da anlaşılıyor. BIZpaye platformu da bu alandaki boşluğu doldurmayı hedefliyor. Bu projenin başarılı olacağını düşünüyorum. Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilir ve kendi araştırmanızı yapabilirsiniz.

#BIZpaye #Ecommerce #Marketplace #blockchain #crypto

Website: http://www.bizpaye.com/
Website: https://www.bizpayecrypto.io
Whitepaper: https://files.expub.net/Content/Archive/545/BIZPAYE-CRYPTO-WHITEPAPER-MAY-2019-pdf-400154.pdf
ANN Thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5155252.0
Telegram: https://t.me/BIZpayeCRYPTO
Twitter: https://twitter.com/BIZpayeCOIN
Facebook: https://www.facebook.com/BIZpayeCryptoToken/
Medium: https://medium.com/BIZpayeCryptoToken
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bizpaye-crypto
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCX9vw0kB0PCSwxv8yC4xamg
Plus Google: https://plus.google.com/101921690995212740797

Bitcointalk Username: bitcether
Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2535552
Benim Ether Adres: 0x20719d9C3bF80d81C84B1BA006fcD3e59BA27012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir