CBNT: BLOCKCHAİN TABANLI PLATFORM İLE YARATACAĞIMIZ İÇERİKLE DAHA FAZLA KAZANÇ SAĞLAYACAĞIZ

Finans ve bankacılık sektörü başta olmak üzere bütün sektörler gelişen teknolojiye paralel olarak çok hızlı gelişmeler yaşanıyor. Şuanda neredeyse bütün işlemlerimizi internet ortamında yapabiliyoruz. Yaşam tarzımız ve alışkanlıklarımız da değişiyor. Alışverişlerimizi, finans ve bankacılık işlemlerimizi, iletişim ve bilgi paylaşımı gibi işlemlerimiz gibi diğer bütün işlemlerimiz dijital ortamda rahatlıkla aracısız olarak yapabiliyoruz. Sınırların olmadığı dijital dünyada yatırımlarımızı da kendi ülke sınırlarımız dışına yapabiliyoruz. Bilgilerimizin ve dijital varlıklarımızın güvenli olduğunu bildiğimiz platformlarda dünyanın başka bölgesindeki yatırım araçlarına yatırım yapabiliyoruz. Burada güven duygusu öne çıkıyor yani kendimizi güvende hissedecek ortamları tercih ediyoruz.

Teknolojinin bizlere sunduğu büyük yeniliklerden olan Blockchain Teknolojisi Dijital dünyanın pek çok eksikliğini giderip güven ortamını pekiştiriyor. Blockchain teknolojisinin sağladığı yüksek güvenlik, şeffaf yapı, merkezi olmayışı, hızlı ve aracısız olması gibi avantajları ile bu güvenli ortamı sağlıyor. Bu platform da oluşturulan başarılı projeler ile pek soruna çözümler üretiliyor. Bu projelerin dijital varlıkları olan Kripto paralarda yatırım alanında bizlere değişik alternatifler sunuyor. Başta Bitcoin olmak üzere diğer bütün kripto paraların market değeri şuanda yaklaşık 175 Milyar Dolar civarında.

Kripto para piyasasının gelişmesinde ve daha geniş pazarlara ulaşması için değişik projeler geliştiriliyor. Gündelik hayatta kullanılmaya başlanması ve diğer Fiat para birimleri gibi tutunması için de büyük ilerlemeler kaydediliyor. Şuanda dijital ortamda işlem görmesine rağmen büyük bir market değerine ulaştığını da göz ardı etmemek gerekir. Şimdi sizlere bu alanda profesyonel içerik oluşturacak bir platform yaratmayı hedefleyen yeni bir projeden bahsetmek istiyorum. Bu projenin adı CBNT, proje hakkında daha detaylı bilgiye https://www.cbnt.io internet adresinde ya da https://www.cbnt.io/whiteBook1.pdf teknik inceleme raporundan ulaşabilirsiniz.

CBNT, Blockchain tabanlı profesyonel içerik yaratıcıların yapıtlarının paylaşabilecekleri bir platform geliştirmeyi amaçlıyor. İçerik oluşturma platformu benzeri bir ortamda yaptığınız işlemlerden token kazanabileceğiniz bir platform oluşturulacak. Platformun ilk hedefi blockchain ve profesyonel finansal yatırım alanlarında çalışmalar yapmak olarak belirledi. CBNT, içerik ya da makale sağlayıcıları, içerik okuyucuları (görüntüleyici), reklam yayıncıları ve belirteç sahipleri dahil tüm katılımcılar için bir kazan ve kazandır ekosistemi yaratacaktır. CBNT topluluğunda, ister içerik oluşturucu olsun, isterse içerik izleyici olsun, her iki taraf da kazançlı çıkacak.

İçerik endüstrisinin temel amacı, kitle iletişim araçlarını yani müzik, film, metin yayınları, her türlü coğrafi veri biçiminde içerik sağlamaktır. CBNT, blockchain içeriğinin değiş tokuşudur. Telif hakkını koruyarak ve bir içerik üretim ortamının geliştirilmesine katkıda bulunarak, proje halka daha kaliteli içerik sağlar ve içerik oluşturuculara içerik oluşturma konusunda gerçek bir motivasyon sağlar. Bu platform ile İçerik üretiyor, beğeniyor veya paylaşıyor olsanız da, bunların tümü CBNT belirteçleri madenciliği olarak kabul edilir. CBNT sahipleriyle paylaşılacak ve böylece % 100 avantaj sağlanmış olacak. Daha sonra da TCMB büyüdükçe ve trafik arttıkça, sayısız reklamın karı da tüm katılımcılara dağıtılacaktır.

TCMB belirteci reklam sistemi, kullanıcıları elinde tutan ve reklam verenlerin BTC, ETH ve diğer dijital para birimleri üzerinden reklam satın almalarına izin verilecek şekilde korumak için şeffaf olacaktır. Yüksek kaliteli içerik oluşturucular, reklam değeri yaratacak büyük miktarda trafik üretecektir.

CBNT kullanmanın avantajı;

İçerik Oluşturma; İçerik oluşturucuları, okuyucuların değerli içeriğini beğenmesi durumunda belirteçleri ödüllendirilecektir. İçerik ne kadar yüksek olursa, içerik oluşturucuların o kadar fazla belirteç alacak.

İçerik İletişimi; İzleyicileri yüksek kaliteli makalelere oy verebilir ve paylaşabilir ve bu makalelerin yararları kullanıcının katkı ağırlıklarına göre dağıtılacaktır.

Reklamlardan Para Kazanma; Geleneksel reklam modelini değiştirin. Reklam veren kişiler ve firmalar reklamlarının yayınlaması için belirteçleri öder ve reklam ücretleri hayranın katkılarına göre dağıtılır.

Ücretli Soru ve Cevap; Yüksek değerli bilgi iş dünyasında fırsat eşittir. Değerli bilgilerin sorgulayıcılarla paylaşılması size daha fazla fayda sağlayabilir.

Madencilik ödülü olarak adlandırılan ödül sistemin çalışması ise, Madencilik ödülü olarak verilen her veri CBNT belirteci, belirli bir zamanda topluluk üyeleri arasında dağıtılacaktır. Ödül dağıtımı böyle olacak; İçerik oluşturuculara % 45, beğenen, paylaşan veya yorum yapan ve % 10 kalan okuyuculara % 45 belirteç sahiplerine verilir. Her kullanıcı, katılımına bağlı olarak kendi değerine sahip olacak, kullanıcı değeri ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla madencilik ödülü alacak.

TOKEN ve ICO Bilgisi:

Token Adı: CBNT
Platform: Ethereum
Türü: ERC20
Satılık Token Sayısı: 6.000.000.000 CBNT
Geçerli Para Birimi: ETH
ICO’da dağıtılan: % 60
Yumuşak kapak: 500.000.000 CBNT

  1. yıl, belirteçlerin% 40’ı piyasaya sürülecek.
  2. yıl, belirteçlerin% 30’u piyasaya sürülecek.
  3. yıl, belirteçlerin% 20’si piyasaya sürülecek.
  4. yıl, belirteçlerin% 10’u piyasaya sürülecek.
  5. yıl, belirteçlerin% 10’u piyasaya sürülecek.
    Dördüncü yıldan itibaren, token stokunun % 10’u her yıl serbest bırakılacak. Tüm belirteçler serbest bırakıldıktan sonra, katılım kampanyası sona erer.

TAKIM:

YOL HARİTASI:

Emeğimizin yani bir içerik yarattığımız da karşılığını alabileceğimiz bir platform olarak geliştirilen bu proje ile herkesin kazanç sağlayacak. Benzerlerinden ayrılan özelliği ise kazancın adil bir şekilde paylaşılacağı garantisi olarak karşımıza çıkıyor. Projenin başarılı olacağını düşünüyorum. Proje hakkında aklınıza takılan bütün soruları aşağıdaki linkleri ziyaret ederek giderebilirsiniz. Yapacağınız araştırmadan sonra projeye katılma kararını kendiniz verebilirsiniz.

Website: https://www.cbnt.io/index-en.html
Whitepaper: https://www.cbnt.io/whiteBook1.pdf
Telegram: https://t.me/cbntofficial
Twitter: https://twitter.com/CbntOfficial/
Facebook: https://www.facebook.com/cbntofficial/
Medium: https://medium.com/@cbntofficial
Reddit: https://www.reddit.com/user/cbntofficial!
Steemit: https://steemit.com/@cbntofficial

Bitcointalk Username: bitcether
Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2535552
Benim Ether Adres: 0x20719d9C3bF80d81C84B1BA006fcD3e59BA27012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir