DEXA COIN: DÜNYA GENELİNDE GÜVENLİ VE ARACISIZ PARA GÖNDERME PLATFORMU

Finans ve bankacılık sektörlerinde son yıllarda çok büyük gelişmeler yaşanıyor. Gelişen teknoloji ile birlikte işlemlerin çoğu dijital ortamda yapılabiliyor. Bilgilerimizin ve varlıklarımızın güvenliğini sağlayan kurumlar ile dijital ortamda işlemlerimizi yapabiliyoruz. Yatırımlarımızı ve işlemlerimizi bu ortamda yaparken hem zamandan hem de parasal olarak kazanç sağlıyoruz. Sınırların olmadığı dijital dünya da dünyanın her yerine yatırım yapma imkanına sahip olduk. Bunun içinde işlemlerimizin hızlı ve güvenilir olması çok önemli. Güvenli bir şekilde varlık transferi yapmamız için çok dikkatli olmak zorundayız.

Bundan yaklaşık 10 yıl önce Bitcoin ile hayatımıza giren Kripto paralar şuanda herkesin ilgi odağı durumuna geldi. Kripto paralar; Blockchain Teknolojisinin sağladığı merkezi olmayışı, yüksek güvenlik, tam şeffaf yapı, hızlı ve aracısız olması gibi avantajları sayesinde oluşturulan projelerin dijital varlıklarıdır. Dijital ortamda çok fazla kullanım alanı olan kripto paraların gündelik hayatta da kullanılması için her geçen gün değişik projeler geliştiriliyor. İnsanların bu platformu daha iyi anlaması ile birlikte finans piyasasına hükmeden Fiat para birimleri arasında yerini alacağını düşünen insan sayısı her geçen gün artıyor.

Günümüzde bir fon transferinde yapmamız gerekenleri hepimiz biliriz. Para transferlerinde gerekli gereksiz birçok işlem ve muhakkak aracı bir kurum ya da banka kullanırız. Aracının olması demek masraf anlamına geleceğine göre aracıları ortadan kaldırarak işlem yapmak herkesin avantajına olacak. Blockchain tabanlı yeni bir proje ile bu soruna çözüm gelecek. Bu projenin adı DEXA, proje hakkında daha detaylı bilgiye https://dexacoin.net/ internet adresinden ya da https://dexacoin.net/wp-content/uploads/2019/07/DEXA-COIN-OFFICIAL-WHITEPAPER-UPDATED-24th-JUL-2019-6-PM.pdf teknik inceleme raporundan ulaşabilirsiniz.

Dexa Coin, Blockchain tabanlı uluslararası para gönderme işlemlerinde aracıları ortadan kaldırıp masrafları azaltıp işlemleri hızlandıran bir platform olacak. Bu platform üstün bir özelliği de işlemleri yaparken anlık olarak tarafların mesaj yoluyla haberleşme imkanı sağlanacak. Geleneksel para transfer işlemlerine muhtaç olmadan çok daha hızlı ve aracısız işlemler yapılabilecek. Bütün işlemler için yapılması gereken şey çok basit, sadece akıllı bir telefon sahibi olmak yeterli olacak. Akıllı telefon aracılığı ile para gönderme ve alma işlemini daha güvenli, uygun fiyatlı ve daha şeffaf hale gelecek.

Dexa Coin uygulamasını kullanarak, dünyanın herhangi bir yerine küçük bir ücret karşılığında para göndermek ve almak sorunsuz olarak gerçekleşecek. Dexa Coin uygulamasının bir başka olasılığı, kullanıcının küçük alımlar için ödemesi yapabileceği yerlerde anında ödeme yapabilme, NFC ödeme teknolojisi veya QR kodu yardımıyla kahvesini veya akşam yemeğini yapabilmesidir. Dexa Coin Uygulama sayesinde VISA, MasterCard gibi sistem ödeme kartlarına bağlanmanıza olanak tanır. Ayrıca, gelecekte  projesi, banka hesabı olmayan kullanıcılar için yararlı olabilecek markalı ön ödemeli kartını çıkarmayı planlıyor.

 Dexa Coin platformunun üstün özellikleri;

Uluslararsı para gönderme ve alma: Uluslararası ve ulusal para transferleri. Herhangi bir gecikme olmadan para gönderip alabilir veya istediğiniz zaman veya istediğiniz yerden bekleyebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan bir akıllı telefon ve internet bağlantısı. Bu kadar. Yeni teknolojinin kullanılması, para transfer sürecinin tamamını yapar.

Anında Ödemeler: Dexa Coin hem yerel hem de küresel düzeyde transferler için kullanılabilecek bir para taşıma platformudur. Anında her an her yerde kullanılabilir. Akşam yemeğine çıkmayı mı planlıyorsun? En yeni NFC ve QR teknolojileri, çeşitli ülkelerde aynı anda birden fazla işleme izin verir.

Banka hesabınızla entegrasyon: Dexa Coin uygulaması çoğu banka hesabı ile sorunsuz ve hızlı entegrasyon sağlar. Kullanıcının uygulamayı ödeme kartına bağlamasına olanak sağlar. Örneğin: Visa Card ve Master Card veya uygulamadan banka hesaplarına Para Transferi veya tersi.

Anlık mesajlaşma Özelliği: Dexa Coin’ye rekabet üstünlüğü sağlayan ve rakipleri arasında öne çıkan özelliği ‘Anlık Mesajlaşma Özelliği’. Anlık Mesajlaşma, kullanıcının aileniz, arkadaşlarınız veya para gönderdikleri herhangi biri ile iletişimde kalmasını sağlayan sosyal bir özelliktir. Özellikle para transferi ile ilgili güncellemeleri almalarına ve sunmalarına yardımcı olur. Bu özellik insanlar tarafından çeşitli kişisel amaçlar için kullanılabilse de, özellikle müşterilerle iş ilişkisini sürdürmek isteyen ve çeşitli ödemelerle ilgili aynı anda birden fazla müşteriyle irtibatta kalmak isteyen iş kullanıcıları veya yöneticiler için yararlıdır. Kullanıcılarına, başka hiçbir platformda ulaşılamayan benzersiz bir iletişim seviyesi sunar.

Güvenlik: Dexa Coin uygulaması, kullanıcının mali ve finansal bilgilerinden en yüksek düzeyde güvenlik sağlar. Uygulama, paranızın ve dijital cüzdanınızın güvenliğinin işlemin herhangi bir düzeyinde tehlikeye girmediğinden emin olan birçok özelliğe sahiptir. Eşsiz güvenlik, Dexa Coin’in en önemli önceliklerinden biridir ve ekip, kullanıcılarına güvenli bir platform sağlama konusunda kararlıdır. Diğer para taşıma şirketlerinden farklı olarak, blockchain teknolojisinin kullanımı sadece para işlemlerini kolaylaştırmakla kalmaz aynı zamanda güvenli de yapar.

Gizlilik: Uygulamaya eklenen tüm güvenlik özelliklerinin yanı sıra, gizliliğinizi de korur. Dexa Coin uygulaması kullanıcılarının tam mahremiyetini sağlar. Anlık mesajlaşma özelliği ‘Uçtan Uca Şifreleme’ özelliğine sahiptir. Bu, herhangi bir üçüncü tarafın erişimini sınırlandırır ve mesajların ilgili iki taraf arasında kalmasını sağlar. Ayrıca, ödeme işlemlerine yetkisiz erişimi tespit eden ve sayan bir özellik ile donatılmıştır.

TOKEN BİLGİSİ:

Token Simgesi: DEXA

Tipi: ERC-20

Toplam Token: 100.000.000.000 DEXA

Soft Cup: 400.000 USD

Hard Cup: 2.600.000 USD

Sözleşme: 0x725440512cb7b78bf56b334e50e31707418231cb

Token satışı üç aşamada yapılacak,

TAKIM:

Adnan Altaf – İcra Kurulu Başkanı

Thomas F. Forsch – Baş Hukuk Müşaviri

Emanuil Pavlov – İş Geliştirme Müdürü

Perry Whang – Kurumsal Finansman ve Token Varlık Müdürü

Jill Foster – Kıdemli Halkla İlişkiler ve Pazarlama Müdürü

Stivan Pinto – Kıdemli Operasyonlar ve Dijital Pazarlama Müdürü

Yasha Bali: Yasha Bali – İletişim Müdürü

Zeshan Ejaz: Zeshan Ejaz – Kıdemli Grafik Kullanıcı Arabirimi / UX tasarımcısı

YOL HARİTASI:

Sonuç olarak para gönderme işlemlerini dünya genelinde aracısız ve daha az masrafla yapacak bu platformun kripto para piyasasına faydasını en kısa zamanda herkes görecek. Piyasanın daha güvenli olarak gelişmesinde fayda sağlayacak. Bu projenin başarılı olacağını düşünüyorum. Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşarak aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz. Yapacağınız araştırmadan sonra projeye katılma kararınızı kendiniz verebilirsiniz.

 

Website: https://dexacoin.net/

Whitepaper: https://dexacoin.net/wp-content/uploads/2019/07/DEXA-COIN-OFFICIAL-WHITEPAPER-UPDATED-24th-JUL-2019-6-PM.pdf

ANN Thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5158033.0

Telegram: https://t.me/dexacoin

Twitter: https://twitter.com/DEXA_COIN

Facebook: https://www.facebook.com/DEXACOIN.DEXA/

Medium: https://medium.com/@DEXA_COIN

Reddit: https://www.reddit.com/user/DEXA_COIN

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCJClcJHPCKkn-lJzJz25NhA?view_as=subscriber

 

Bitcointalk Username: bitcether

Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2535552

Benim Ether Adres: 0x20719d9C3bF80d81C84B1BA006fcD3e59BA27012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir