DRIFE: BLOCHCHAİN TABANLI ARACISIZ VE DAHA GÜVENLİ TAKSİ PLATFORMU

Dünya nüfusu devamlı artıyor ve insanlar kalabalık şehirlerde çok yoğun şekilde yaşamak zorunda kalıyor. Şehirlerdeki yaşam ise bu kalabalıktan dolayı devamlı olarak zorlaşıyor ama bunu gelişen teknoloji ile biraz olsun kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Teknolojik gelişmeler sayesinde şehircilik, ulaşım, barınma ve iş olanakları da gelişerek bizlere kolaylıklar sağlıyor. Gelişen teknoloji ile bizlerin yaşam standartları ve konforu da olumlu yönde değişime uğruyor. Bizlerin ihtiyaçlarımız ve alışkanlıklarımızda devamlı değişiyor. Bundan kısa bir süre önce sıradan olan bazı ihtiyaçlarımız şimdi birinci dereceden ihtiyaçlarımız haline geldi. Bunlara örnek vermek gerekirse akıllı telefonlar, modern ev eşyaları, uçakla seyahat, finans ve yatırım işlemlerimizin güvenliğini sağlama gibi ihtiyaçları sıralayabiliriz. Yani ihtiyaçlarımız ve harcamalarımız da devamlı olarak güncelleniyor.

Son zamanlarda neredeyse bütün sektörlerde kullanılan Blockchain Teknolojisi de dijital dünyada çok popüler duruma geldi. Bu platformun sağladığı yüksek güvenlik, şeffaflık, merkezi olmayışı, hızlı ve aracısız olması gibi avantajlarından dolayı geleceğimizin teknolojisi olarak gören birçok uzman var. Bu platformda oluşturula başarılı projeler ile şuanda birçok soruna çözüm bulunmuş durumdadır. ayrıca geliştirilen projelerin kripto paraları da yatırım alanında yatırımcılara değişik alternatifler sunuyor. Bu başarılı projelere benzer bir şekilde başarılı olacağını düşündüğümüz yeni bir projeden bahsetmek istiyorum sizlere. Gereksiz aracılara ödemeleri ortadan kaldırıp katılımcıların kazancını arttıran bu projenin adı DRIFE. Proje hakkında daha detaylı bilgiye http://drife.one/internet adresinden ya da https://www.drife.one/wp-content/uploads/2018/10/Drife-Whitepaper-v1.0.pdf teknik inceleme raporundan ulaşabilirsiniz.

Drife, yüksek komisyon alan aracıları ortadan kaldırarak taksi şoförlerinin daha fazla para kazanmasına ve yolculara daha az ödeme yapmasına izin verecek merkezi olmayan bir platformdur. Drife platformu, mevcut iş modelini bozmayı ve işlemlerde yer alan kurumsal aracıları kaldırmayı planlamaktadır. Şuanda Kullandığınız taksinin bağlı bulunduğu aracı kurumların aldığı komisyon ücretleri neredeyse her bir sürücüsü için % 30’a kadar çıktığı hesaplamasını dikkate almanız yeterlidir. Bu yüzden, eğer sürücülere% 10 daha fazla gelir elde etmesinin yolunu açar ve kalan % 20’lik indirim de yolcunun cebinde kalması sağlanır böylece her iki tarafta kazançlı çıkmış olur.

DRIFE platformu blockchain teknolojisinin sağladığın bütün avantajları ile biniş platformuna yeni bir değerler dizisi getirmeye ve mevcut merkezi iş modelinden ortaya çıkan sorunların sınırlarını çözmeye çalışmaktadır. Platformun büyümesi sadece Drife’in amacına katkıda bulunmakla kalmaz, aynı zamanda sürücü geliri, binici ücretleri, siber güvenlik ve şeffaf yönetim gibi tüm paydaşlara sağlanan genel değeri de arttırır. Yerel ulaşım veya taksi endüstrisinde Blockchain teknolojisinin uygulanması, yüzyıllar boyunca süren bir gelişmenin sadece bir devamıdır. Her şey, güvenilirlik oluşturmak için akıllı sözleşmeler kullanılarak dApps aracılığıyla işlenir ve her işlem, blockchain’in değişmez bir kaydının bir parçası haline gelir.

DRIFE Projesini öne çıkaran dört ana bileşen altında inceleyebiliriz,

Komisyonsuz DRIFE, odak noktasını mevcut komisyon tabanlı platformlardan yeni bir ekonomik modele sahip merkezi olmayan bir ağa kaydırmayı hedefliyor. Burada binici tarafından ödenen ücretin tamamı aracılara kesilmeden doğrudan sürücülere gidiyor.

Yönetim DRIFE, ağ katılımcılarının platform için finansal ve operasyonel karar verme süreçlerine yönelik demokratik bir katılımına inanmaktadır.

Sosyal Platformu Teşvik Etme, DRIFE, ağ kullanıcılarının sosyal etkileşim ve ağ oluşturma yoluyla platformun iyileştirilmesine katkıda bulunmaları için ek teşvikler sağlar.

Güvenlik, DRIFE, binicilerin güvenliğine ve sürücülere binmeden önce ve servis sırasında birden fazla güvenlik kontrolü gerçekleştirmeye çalışır. DRIFE ayrıca yardım istemek için topluluk içinde Acil SOS sinyalleri yayınlamak için altyapı sağlar.

Ayrıca DRIFE, son siber güvenlik sistemi sayesinde müşterilerimizin verileri korumak için gerekli önlemleri alıp veri güvenliğini güvence altına alacaktır.

TOKEN ve ICO Bilgisi:

Token Simgesi: DRF
Fiyat: 1 DRF = 0.25 Dolar
Toplam Token: 325.000.000 DRF
Satılacak Token: 162.500.000 DRF
Platform: Ethereum (ERC20)
ICO Tarihi: 20 Ekim 2018 – 01 Şubat 2019
Bonus: 10 Aralık 2018 tarihine kadar %50
Soft cap: 4.000.000 DRF
Hard cap: 39.000.000 DRF
Kabul Edilen Ödeme Yöntemi: BTC, ETH

 

 

YOL HARİTASI:

 

Hepimizin zaman zaman bindiği taksiye daha az ücret ödeyip daha güvenli ve daha iyi hizmet almamızı sağlayacak bu projenin hem şoföre hem de biniciye çok faydası olacağını düşünüyorum. Başarılı olacağını düşündüğümüz bu projenin ICO aşamasına katılmak ve proje hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz.

 

Web Sitesi: http://drife.one/
Teknik İnceleme Raporu: https://www.drife.one/wp-content/uploads/2018/10/Drife-Whitepaper-v1.0.pdf
Lightpaper: https://www.drife.one/wp-content/uploads/2018/10/Drife-Lightpaper.pdf
Telgeram: https://t.me/drife_official
Ann Konu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5027608
Facebook: https://www.facebook.com/drife.official
Twitter: https://twitter.com/Drife_official
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/drifeofficial/
Medium: https://medium.com/@drife_official
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC6hDbqlihawJTGlmYa4P2Tg

Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1434636

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir