DRIFE: ULAŞIM SORUNUNA BLOCKCHAİN TABANLI ÇÖZÜM PLATFORMU

İnsanlar artık kalabalık şehirlerde yaşıyor ve yaşam standartları da devamlı olarak değişiyor. Bizlerin yaşam alanları da daralıyor ve yoğun bir popülasyon içinde mücadele ediyoruz. Şehirlerdeki yaşam ise bu kalabalıktan dolayı devamlı olarak zorlaşıyor ama bunu gelişen teknoloji ile biraz olsun kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Teknolojik gelişmeler sayesinde şehircilik, ulaşım, barınma ve iş olanakları da gelişerek bizlere kolaylıklar sağlıyor. Kalabalık şehirlerin en büyük sorunu da ulaşım ve trafik sorunu bundan dolayı da hem zaman hem de para kaybı yaşıyoruz. Bu tür sorunları şehircilik programlarında olmasına rağmen şahıs olarak çözümler geliştirmeye çalışıyoruz. Alternatif yollar ve araçlar kullanarak bu soruna kişisel çözümler geliştiriyoruz. İster sürücü olalım ister yolcu bu sorunlar ile her gün karşılaşıp anlık çözümler arıyoruz.

Teknolojinin bizlere sunduğu büyük hizmetlerden olan ve son yıllarda neredeyse bütün sektörlerde kullanılan Blockchain Teknolojisi de dijital dünyada çok popüler duruma geldi. Bu platformun sağladığı yüksek güvenlik, şeffaf yapısı, merkezi olmayışı, hızlı ve aracısız olması gibi avantajlarından dolayı pek çok projede kullanılıyor ve aynı zaman da geleceğimizin teknolojisi olarak gören birçok uzman var. Bu platformda oluşturulan başarılı projeler ile şuanda birçok soruna çözüm bulunmuş durumdadır. ayrıca geliştirilen projelerin kripto paraları da yatırım alanında yatırımcılara değişik alternatifler sunuyor. Bu başarılı projelere benzer bir şekilde ve daha başarılı olacağını düşündüğümüz yeni bir projeden bahsetmek istiyorum sizlere. Gereksiz aracılara ödemeleri ortadan kaldırıp katılımcıların kazancını arttıran bu projenin adı DRIFE. Proje hakkında daha detaylı bilgiye http://drife.one/internet adresinden ya da https://www.drife.one/wp-content/uploads/2018/10/Drife-Whitepaper-v1.0.pdf teknik inceleme raporundan ulaşabilirsiniz.

DRIFE, ulaşım sektöründeki aracıları ortadan kaldıran, sistemdeki bütün aksaklıkları giderek herkese faydası olacak Blockchain tabanlı bir platformdur. Yüksek komisyon alan aracıları ortadan kaldırarak daha sürücülerin fazla para kazanmasına ve yolculara daha az ödeme yapmasına izin verecek merkezi olmayan bir platformdur. Drife platformu, mevcut iş modelini bozmayı ve işlemlerde yer alan kurumsal aracıları kaldırmayı planlamaktadır. Bunu bir örnekle açıklarsak, şuanda bir ticari taksinin bağlı bulunduğu aracı kurumların aldığı komisyon ücretleri neredeyse her bir sürücüsü için % 30’a kadar çıktığı hesaplamasını dikkate almanız yeterlidir. Bu yüzden, eğer sürücülere% 10 daha fazla gelir elde etmesinin yolunu açar ve kalan % 20’lik indirim de yolcunun cebinde kalması sağlanır böylece her iki tarafta kazançlı çıkmış olur.

Platformun büyümesi sadece Drife’in amacına katkıda bulunmakla kalmaz, aynı zamanda sürücü geliri, binici ücretleri, siber güvenlik ve şeffaf yönetim gibi tüm paydaşlara sağlanan genel değeri de arttırır. Yerel ulaşım veya taksi endüstrisinde Blockchain teknolojisinin uygulanması, yüzyıllar boyunca süren bir gelişmenin sadece bir devamıdır. Her şey, güvenilirlik oluşturmak için akıllı sözleşmeler kullanılarak dApps aracılığıyla işlenir ve her işlem, blockchain’in değişmez bir kaydının bir parçası haline gelir.

DRIFE Projesini öne çıkaran dört ana bileşen altında inceleyebiliriz,

Komisyonsuz DRIFE, odak noktasını mevcut komisyon tabanlı platformlardan yeni bir ekonomik modele sahip merkezi olmayan bir ağa kaydırmayı hedefliyor. Burada binici tarafından ödenen ücretin tamamı aracılara kesilmeden doğrudan sürücülere gidiyor.

Yönetim DRIFE, ağ katılımcılarının platform için finansal ve operasyonel karar verme süreçlerine yönelik demokratik bir katılımına inanmaktadır.

Sosyal Platformu Teşvik Etme DRIFE, ağ kullanıcılarının sosyal etkileşim ve ağ oluşturma yoluyla platformun iyileştirilmesine katkıda bulunmaları için ek teşvikler sağlar.

Güvenlik DRIFE, binicilerin güvenliğine ve sürücülere binmeden önce ve servis sırasında birden fazla güvenlik kontrolü gerçekleştirmeye çalışır. DRIFE ayrıca yardım istemek için topluluk içinde Acil SOS sinyalleri yayınlamak için altyapı sağlar.

Son olarak da DRIFE, son siber güvenlik sistemi sayesinde müşterilerimizin verileri korumak için gerekli önlemleri alıp veri güvenliğini güvence altına alacaktır.

TOKEN ve ICO Bilgisi:

Token satışı ile ilgili detayları http://drife.one/ adresinden takip edebilirsiniz.

Token Simgesi: DRF
Platform: Ethereum (ERC-20)
Fiyat: 1 DRF = 0.25 USD
Toplam Token: 325.000.000 DRF
Satılacak Token: 162.500.000 DRF
ICO Tarihi: 20 Ekim 2018 – 01 Şubat 2019
CO satış 2: Bonus: %10
Token fiyatı: 0.23 ABD doları
Başlangıç tarihi: 01 Şubat 2019
Soft cap: 4.000.000 DRF
Hard cap: 39.000.000 DRF
Kabul Edilen Ödeme Yöntemi: BTC, ETH

TAKIM:

YOL HARİTASI:

Ulaşım sektörüne doğrudan katkı sağlayacak hem binicilerin hem de şoförlerin kazançlı çıkacağı bir ekosistem oluşturuluyor. Aracı olmadan komisyon ödemeden yapılacak hizmetlerde kazanç artacağı için hizmet kalitesi de buna paralel olarak artacak. Bu sebeplerden dolayı bu projenin başarılı olacağını düşünüyorum. Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşarak aklınıza takılan soruların cevabını bulabilirsiniz. Yapacağınız araştırmadan sonra projeye yatırım yapma kararını kendiniz verebilirsiniz.

Web Sitesi: http://drife.one/
Teknik İnceleme Raporu: https://www.drife.one/wp-content/uploads/2018/10/Drife-Whitepaper-v1.0.pdf
Lightpaper: https://www.drife.one/wp-content/uploads/2018/10/Drife-Lightpaper.pdf
Telgeram: https://t.me/drife_official
Ann Konu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5027608
Facebook: https://www.facebook.com/drife.official
Twitter: https://twitter.com/Drife_official
Medium: https://medium.com/@drife_official
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC6hDbqlihawJTGlmYa4P2Tg
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/drifeofficial/

Bitcointalk Username: bitcether
Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2535552
Benim Ether Adres: 0x20719d9C3bF80d81C84B1BA006fcD3e59BA27012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir