ECOSTART: ÇEVRE DOSTU YEŞİL PROJELERİ DESTEKLEYEN PLATFORM

Enerji bütün canlıların yaşam kaynağıdır. Tamamen enerjiye bağlı bir hayat yaşıyoruz. Enerjiye ulaşmak için çok değişik alternatiflere sahibiz. Bunları doğanın bizlere sunduğu; fosil atıklar, güneş, hava, su, rüzgâr, radyoaktif elementler gibi değişik başlıklarda toplayabiliriz. Şuanda en fazla kullandığımız enerji kaynağı olan fosil atıkların sonu gelecek ve çevreye üretiminde ve kullanımında doğaya büyük zararlar verir. Doğanın doğal dengesini bozarak küresel ısınmaya sebep olduğundan iklim değişikleri ve çevre kirliliğine sebep oluyor. Şuanda dünyadaki bütün ülkeler çevre dostu enerji projelerine yöneliyor. Rüzgâr tribünleri, güneş panelleri, denizlerin ve akarsuların kullanılması gibi çevreye zarar vermeyen çevreci projelere ağırlık veriyor.

Gelişen teknolojinin insanlara her alanda sunduğu büyük yenilikler var. Bu yenilikler arasında yer alan ve geleceğimizin şekillenmesinde büyük fayda sağlayacağını düşündüğümüz Blockchain Teknolojisi son zamanlarda pek çok projede başarılı bir şekilde kullanılıyor. Bu teknolojinin sağladığı merkezi olmayışı, yüksek güvenliğe sahip olması, tam şeffaf bir yapısının olması, hızlı ve aracısız olması gibi avantajları sayesinde bu sonucu çıkarabiliyoruz. Bu platformda oluşturulan başarılı projeler ile pek çok soruna çözüm geliştirildi. Bu projelerin dijital varlıkları olan kripto paralarda yatırım alanında bizlere değişik alternatifler sunuyor.

Blockchain teknolojisi kullanılarak çevre dostu projelere destek vermeyi amaçlayan yeni bir projeden bahsetmek istiyorum sizlere, bu projenin adı ECOSTART. Proje hakkında daha detaylı bilgiye https://eco-start.com/internet adresinden ya da https://eco-start.com/docs/pdf/wp_en.pdfteknik inceleme raporundan ulaşabilirsiniz.
Ecostart, çevre ve doğa koruma projelerini desteklemek için açık blok bir sistemde uygulamalar ve yazılım çözümleri oluşturmak için kamuya açık bir şifreleme platformu şeklinde uygulanmaktadır. Çevre dostu yeşil projelere yatırımı arttırmak aynı zamanda yatırım faaliyetlerini güçlendirmektir. Platformun esas amacı aracı kurumları ihtiyacı ortadan kaldırarak gücü ve kontrolünü ait olduğu yere yerleştirmektir.

Bu platformun görevi, yatırımları güvence altına almak ve bu alana güven vermektir. Aslında, proje, bir dereceye kadar, yeşil topluluğu bir araya getirme yoluyla varlığını, bu topluluk ile bu projeyi destekleyenler arasında iç para biriminin dağılımını gerçekleştirme planlarında daha da başlattı.

TerraEcoCoin (TECO) ile Kendi kripto parasıyla geldiğinde, önemli kanıt formülü kullanacaktır. TECO işlemlerinden doğan komisyonun bir kısmı çevre fonuna gönderilir. IEF çeşitli çevresel konulardaki yeşil projeleri finanse edecek. Güvenli dijital yazılı hesap ve aynı zamanda para biriminin güvenli bir şekilde depolanmasını ve aktarılmasını garanti edeceği gerçeği TECO kripto parası sayesinde blockchain teknolojisine yatırım yapıyor. Dijital para biriminin tanınması gün geçtikçe artmaktadır, çünkü birçok insan, özellikle geleneksel nakit ile kıyaslandığında, bununla ilgili umutları keşfetmektedir.

EcoStart Hizmetleri;

Merkezi Olmayan Yatırım Ortamı Fonu (IEF)
Bağış toplama uygulaması, çevresel proje başlatıcıları (TGE) tarafından kişiselleştirilmiş dijital belirteçler oluşturma hizmeti
P2P teknolojisinde şifreli mesajlaşma (eşler arası)
Uzmanlık, öneri ve güven ve itibar puanlarının oluşumu için hizmet
Uzay Yüzey İzleme Uygulaması
Gönüllülerin, çevresel projelerin ve yatırımcıların motivasyon sistemi (teşvikler)
Çevre projeleri için açık API ve uygulama geliştirme desteği
Ecostart, çevre projelerini finanse etmek ve uygulamak için bir blok sistemi kullanarak ekolojik sorunları çözecektir.

ECOSTART Platformunun ana özellikleri:

Gönüllüler, çevresel payların yeri ve zamanı hakkında bilgi alabilir.
STK’lar ve çevresel başlatıcılar Ecostart projeleri, kendi belirteçlerini oluşturmak için araçlar sağlayacaktır. Satışa sunulan jetonlar, çevre projeleri için para toplanmasına izin verecektir.
Çevresel projelerin finansmanı için yatırımcılar, Sponsorlar (Sosyal Sorumluluk sahibi işletme) kendilerini olumlu imaj ve PR yaratacak ve ‘yeşil’ ticari projelere yatırım durumunda da kar elde edeceklerdir.
TerraEcocoin sahipleri, yeşil girişimlere aracılar olmadan yatırım yapma ve TECO işlemlerini doğrulamak ve sabit bir gelir elde etmek için ana kodlar oluşturma fırsatına sahip olacak.
Yeni başlayanlar için fırsat, işletmeleri finanse etmeye odaklanan yatırım çevre fonuna ve çevre projelerini hayata geçirmeye başlamak için geçerlidir.

TOKEN ve ICO Bilgisi:

Token Sembol: TER
Platform: ERC-20
Token Satışı Başlangıç: 19 Kasım 2018
Token Satış Sonu: 31 Ocak 2019
Token Fiyatı: 0.1 USD
Kabul edilen para birimleri: ETH, BTC, LTC
Token Sayısı: 210.000.000 TER
Satılacak Token: 123.900.000 TER
Softcap: 1.200.000 USD
Hardcap: 11.300.000 USD

TAKIM:

DANIŞMANLAR:

YOL HARİTASI:

EcoStart, yol haritasındaki amaç ve hedeflerin uygulanması ile ilgili aylık raporlar hazırlayacak ve yayınlayacaktır. Yol haritasının uygulanması ve projenin geliştirilmesi amacıyla, bir kurumsal gelişim planı ve bir pazarlama ve reklamcılık planı oluşturulacaktır. Kurumsal gelişim planında yüksek profesyonel kadrolar kullanılacak, gerektiğinde dünyanın finans merkezlerinde ofisler açılacak, gerekli izin ve ruhsatlar alınacaktır.

Atalarımızın bize bıraktığı doğayı koruyabilip gelecek nesillere temiz bir şekilde bırakmak hepimiz ana görevidir. Eğer bunları korumak için elimizden bir şey gelmiyorsa doğa için çalışan insanları ve projeleri destekleyerek bu alanda gayret gösterebiliriz. Bu projede yeşil bir çevre için desteklenecek projelerin başında geliyor. Bu projenin başarılı olacağını düşünüyorum. Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Kendi araştırmalarınızı yapıp devam eden ICO aşamasına katılma fikrini kendiniz verebilirsiniz.

Websitesi: https://eco-start.com/
Whitepaper: https://eco-start.com/docs/pdf/wp_en.pdf
Btt ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5079313
Facebook: https://www.facebook.com/ecostart.eb.9
Twitter: https://twitter.com/start_eco
Telegram: https://t.me/ecostart2018
Reddit: https://www.reddit.com/r/EcoStart/

Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1186229
Benim Ether Adres: 0x20719d9C3bF80d81C84B1BA006fcD3e59BA27012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir