elrond: BLOCKCHAİN TEKNOLOJİSİNİ ÜST SEVİYEYE TAŞIYAN PLATFORM

İnsanlık tarihi bilim insanlarının çok yoğun çalışmaları ve geliştirdikleri teknoloji sayesinde çok hızlı gelişiyor. Bulunan her yeni icat bizlerin hayatında büyük yenilikler ve kolaylıklar sağlıyor. Yaşam standartlarımız ve kalitesi de olumlu yönde değişiyor. İnternet sayesinde başta bankacılık ve finans işlerimiz dahil işlemlerimizin çoğunu dijital ortamda yapabiliyoruz. Bütün yeni icatlar gibi internet de ilk kullanıldığı zamanlar güven eksikliği yaşatsa da bugün internetsiz bir dünyayı kimse düşünemez.

Son yıllarda teknolojinin bizlere sunduğu büyük yeniliklerden olan Yapay Zeka (AI), Nesnelerin İnterneti (IoT), Robotik Teknoloji ve Blockchain Teknolojisi gibi gelişmelerde bizlere çok avantajlar sağlıyor. Bu teknolojiler ile geliştirilen projeler ve cihazlar ile hayatımız daha da kolaylaşıyor. Bu gelişmelerden olan Blockchain Teknolojisi sağladığı yüksek güvenlik, şeffaf yapısı, hızlı, merkezi olmayışı gibi avantajlar sayesinde pek çok sektörde kullanılıyor. Blockchain teknolojisi kullanılarak geliştirilen başarılı projeler ile pek çok soruna çözüm geliştiriliyor. Bu başarılı projelerin dijital varlıkları olan Kripto paralarda finans sektöründe bizlere değişik alternatifler sunuyor.

Finans sektöründe yaklaşık 10 yıl önce tanıştığımız Bitcoin ve onu takip eden diğer kripto paralar bugün büyük bir market değere ulaşmış durumda. Finans sektörünün reserv paralara bağımlılığını azaltacak bir finans sistemi gelişmesine katkı sağlayacak. Diğer yenilikler de olduğu gibi bu platformunda zamanla eksiklikleri tespit edilip ortadan kaldırılıyor. Bu platforma büyük katkı sağlayacağına inandığım yeni bir projeden bahsetmek istiyorum sizlere, bu projenin adı ELROND. Proje hakkında daha detaylı bilgiye https://elrond.com internet adresinden ya da https://www.elrond.network/files/Elrond_Whitepaper_EN.pdf teknik inceleme raporundan ulaşabilirsiniz.

Elrond, blockchain tabanlı platformlarda oluşan sorunları çözüm geliştiriyor ve ölçeklenebilirlik, verimlilik ve uyumluluk gibi tüm ekosistemin hızını önemli ölçüde artıracak çalışmalara odaklanıyor. Şuanda kripto para alt yapısında kullanılan Ethereum ağı artık blockchain hizmetlerine verilen talebi karşılamıyor. Elrond üretim, uygulama hızı ve işlem maliyetinde 1000 kat iyileşme sağlamak için sıfırdan her şeyi yeniden planlayarak geliştir. Test aşamalarından sonrada daha büyük hedeflere ulaşacak bir Network Ağı oluşturacak bir platform gelişecek.

Elrond blockchain’in rakiplerine göre ana avantajları ise Geliştiriciler, Güvenli Teklif Kanıtı adı verilen yeni bir fikir birliği oluşturma algoritması uyguladılar. Güvenilir bir mülkiyet kanıtı olan SPOS sistemi madencilik sürecini tamamen ortadan kaldırmanıza izin verir ve madencilik matematiksel hesaplamalar için pahalı ekipman ihtiyacını ve aynı zamanda enerji maliyetini de ortadan kaldırır bu çok önemlidir.

TOKEN BİLGİLERİ:

Token Simgesi: ERD

Tipi: BEP2

Total Token Miktarı: 20,000,000,000 ERD

Soft cap: 1,900.000 USD

Hard cap: 5,150,000 USD

Toplam satılan token miktarı: 8,800,000,000 ERD

TAKIM:

Projenin kurucu ortağı ve organizatörü Beniamin Minku, bu yönde aktif olarak çalışmaya hazır olan ve kendilerini korumadan uzmanları bir araya getirdi. Tüm bu insanlar önceki tüm deneyimlerini ve yaratıcılıklarını gelecekteki Elrond platformunun oluşturulmasına yönlendiren ısrarlı kripto meraklıları olduğundan bilinen sorunları çözümünü de geliştirmekte zorluk çekmediler. Beniamin Minku, sözlerine göre, asıl görevlerinin, ölçeklemede kademeli veya geçici bir iyileşme getirmeyecek, ancak bu alanda gerçek bir atılım yapacak bir platform oluşturmak olduğunu vurguladı.

YOL HARİTASI:

Kripto para ticaretinin yaygınlaştığı bugünlerde bu alanda yeni gelişmeler hızla yaşanıyor. Çok yakın zamanda diğer Fiat para birimleri gibi gündelik hayatta da kullanacağımız kripto paralar için yeni projeler geliştiriliyor. Projeler arttıkça yaşanan sıkıntılar da ortaya çıkıyor. İşlevsellik, İşlem hızları ve birim zamanda yapılan işlem adetleri de devamlı olarak artıyor. Bu ve bunun gibi sorunlar için geliştirilen Elrond Network projesinin Blockchain alt yapısına büyük katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Projenin başarılı olarak piyasanın gelişmesinde yardımcı olacağını ön görüyorum. Proje hakkında aklınıza takılan bütün soruların cevabını aşağıdaki linklerden ulaşarak öğrenebilirsiniz. Yapacağınız araştırmadan sonra projeye dahil olma kararınızı verebilirsiniz.

 

Website: https://elrond.com

Whitepaper: https://www.elrond.network/files/Elrond_Whitepaper_EN.pdf

Telegram: https://t.me/ElrondNetworkAnn

Twitter: https://twitter.com/ElrondNetwork

Facebook: https://facebook.com/ElrondNetwork

Reddit: https://www.reddit.com/r/elrondnetwork/

Medium: https://medium.com/elrondnetwork

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCRLKQHcjuW_- JOZ-DqQTXw

Github: https://github.com/elrondnetwork

 

Bitcointalk ve Elrond Username: bitcether

Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2535552

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir