EQWITY: GÜVENLİ ICOLARA YATIRIM YAPMANIN ANAHTARI

Son yıllarda finans alanında gelişen teknolojinin de yardımıyla çok büyük gelişmeler yaşanıyor. Bankacılık ve finans sektöründe neredeyse bütün işlemler dijital ortamda yapılıyor. Bilgi ve dijital varlıklarımızın güvenliğini sağlayan firma ve kuruluşlar ile dünyanın başka ülkelerine de yatırım yapıp ülke sınırları dışına da kolaylıkla çıkabiliyoruz. Bununda yatırımcılara sağladığı birçok avantajı var. Artık yatırımlarımızı çeşitlendirip karlılığımızı arttırabiliyoruz. Dünyanın çeşitli noktalarında varlıklara ya da emtiyalara kendi ülkemizde gibi yatırım yapma imkanına sahip olduk.

Yaklaşık on yıl önce hayatımıza giren Bitcoin kelimesinin temelini oluşturan Blockchain Teknolojisi de bizlere teknolojinin sunduğu başka bir hizmet olarak karşımıza çıkıyor. Blockchain teknolojisi ile pek çok proje geliştirildi ve bu projeler sayesinde yine pek çok soruna çözüm geliştiriliyor. Başarılı bu projelerin dijital varlıkları olan kripto paralarda finans sektöründe kendine geniş ve kalıcı bir yer buldu hatta finans siteleri sayfalarında artık kripto para diye bir başlık dahi açtılar. Şuanda büyük bir market değerine ulaşan kripto paralar devamlı kendini geliştiren piyasaya sahip.

Bir kripto paranın piyasaya ilk çıkması ve fon toplaması dediğimiz ITO veya ICO çok önemli bir aşama olarak karşımıza çıkıyor. Yatırımcıların karşısına çıkıp projelerini anlatıp fon toplayıp projelerinin gelişmesi için çok iyi çalışıp kendilerini iyi anlatmaları gerekir. Yatırımcılar için bu aşamada proje gerçek mi, yoksa aldatmacamı olduğunu anlamak çok zor ve bunun için yatırımcılar korkarak bu projelere gereken ilgiyi göstermiyorlar. Şimdi sizlere yeni çıkan bir ICO hakkında sağlıklı bilgi alabileceğiniz ve böylece hem proje sahiplerini hem de yatırımcıları destekleyen bir projeden bahsetmek istiyorum. Bu projenin adı EQWITY. Proje hakkında daha detaylı bilgiye https://www.eqwity.io internet adresinden ya da https://www.eqwity.io/wp-content/uploads/2018/10/Eqwity_WhitePaper_ENG_1.0.pdf teknik inceleme raporundan ulaşabilirsiniz.

Eqwity, sağlıklı bir ICO piyasası oluşturmak için sağlam ve güvenilir projeleri belirleyerek yatırımcıları koruyup bu projelere destek sağlanmasını hedefleyen bir platformdur. Yatırımcıların yapacakları yatırımı bu platformun belirlediği projelere güven içinde yatıracak ve böylece bu gelecek vaat eden projelerin desteklenmesi de sağlanmış olacak. Bu sayede dolandırıcılık ve sahte projelerden kaynaklanan aldatmacalar da ortadan kalkacak. Başarılı projelerin belirledikleri yol haritasına uyup uymadıkları da takip altına alınarak projenin ilerlemesini de izlenmiş olacak.

Geçen yılın ilk yarısında piyasaya çıkan ICO sayısı ve topladığı fonu da düşünürsek bu projenin ne kadar gerekli ve önemli olduğu da anlaşılır. Bu rakamlar 638 proje ve yaklaşık 17 Milyar Dolardır. Bugün piyasada bulunan ICO’ların neredeyse yarısı dolandırıcıdır. Bu ICO’lar yalnızca para toplamak amacıyla yatırımcıların paralarını çalıyor ve onlara kötü bir deneyim sunuyor. Bu sahtecilik hem piyasaya hem de yatırımcılara zarar veriyor. Kötü niyetli projelerden temizlenmiş bir pazarın ne kadar hızlı gelişeceğini ve bu rakamların kat kat artacağını sanırım hepimiz tahmin edebiliriz.
Bir ICO’yu başarılı yapan şeyler, iyi bir ekibe ve bu ekibin de çok iyi bir fikire sahip olması gerekir. Proje gerçekleşince de siber saldırılara karşı bütün tedbirleri almalı ve daha sonrada bir borsaya girerek yatırımcıların rahatlıkla bu proje ulaşması sağlanmalıdır. Bu platformun bir üyesi olmak için, her yatırımcı ve ICO kurucusu, sadece kimlik doğrulama ile ilgili değil, sabıka kaydının varlığı gibi bu kişi ile ilgili olarak diğer bazı veriler de dahil olmak üzere KYF sürecinden geçecektir. Kara para aklama gibi kötü niyetli işlemlerde engellenecek.

Eqwıty, Securty Token Offering (STO) piyasası birçok fırsat sunar ve ICO modelinden STO’ya geçiş bir sonraki mantıklı adımdır. Bu model daha düzenlenmiş ve şeffaftır. STO’ların teklifleri yeni bir crowdfunding yöntemi olarak ortaya çıkıyor ve sektörde büyük bir büyüme sağlayabilir. pazarına ve bunun için gereken her adıma, bu girişime bir standart getirmeye yönelik bir geçit oluşturmayı amaçlamaktadır.

STO Plus sistemini tanıtarak hizmete erişim mevcut sistemlere göre çok daha kolay ve ölçeklenebilir olacaktır. STO Plus, bu makalenin bir sonraki bölümünde ek bilgi sağlayacağım hibrit bir sistemdir. STO Plus mekanizması, yürütme girişimi sunan bir güvenlik belirtecini gerçekleştirmek ve gerçekleştirmek için gerekli ve hayati koşulları sağlamak için buradadır. Herhangi bir güvenlik belirteci teklif gereksinimi için hizmet protokolüne somut ve esnek bir erişim oluşturmak için güvenlik belirteçleri ve Eşitlik ekosistemi yardımcı programını kullanan benzersiz ve karma bir standarttır.

TOKEN ve ICO Bilgisi:

Token Adı: Eqwity
Token Simgesi: EQY
Platform: Ethereum
Tip: ERC-20
Token döviz kuru: 1 EQY = 0.10 USD
Toplam token miktarı: 625,000,000 EQY
Satılık token miktarı: 437,500,000 EQY

Güvenlik tokeni olarak adlandırılacak ikinci token ise,

Token adı : EQYS GüvelikTokeni
Token tipi: ERC-1400
Token Fiyatı: 1EQYS = 1.0 USD
Toplam token miktarı: 60,000,000 EQYS
Satılacak token miktarı: 30,000,000 EQYS

YOL HARİTASI:

TAKIM:

DANIŞMANLAR:

Gelecekte finans sektörünün temelini oluşturacağına kesin gözü ile bakılan kripto paraların piyasaya ilk çıkışında güven ortamında çıkmasını sağlayacak bu proje sayesinde piyasadaki güven eksikliği giderilmiş olacak. Başarılı projelerin piyasaya çıkması ile bu Pazar daha da genişleyecek ve daha da güçlenecek. Yatırımcıları koruyacak olan bu projenin başarılı olacağını düşünüyorum. Proje hakkında aklınıza takılan bütün soruları aşağıdaki linkleri ziyaret ederek giderebilir ve daha sağlıklı ve ayrıntılı bilgiye ulaşarak kendi araştırmanızı yapabilirsiniz.

Website: https://www.eqwity.io
Telegram: https://t.me/Eqwity
Whitepaper: https://www.eqwity.io/wp-content/uploads/2018/10/Eqwity_WhitePaper_ENG_1.0.pdf
Facebook: https://www.facebook.com/Eqwity-925774120955061
Twitter: https://twitter.com/eqwity_official
Medium: https://medium.com/@eqwity.official
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/eqwity/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCEeKpSGEztyo9jFFa–SfKw

Bitcointalk Username: bitcether
Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2535552
Benim Ether Adres: 0x20719d9C3bF80d81C84B1BA006fcD3e59BA27012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir