FERRUM NETWORK: BÜTÜN KRİPTO PARALAR İÇİN DAHA HIZLI VE SORUNSUZ İŞLEMLER

Finans sektöründe büyük değişikler yaratacak yeni bir yapılanma ile tanışalı tam 10 yıl oldu. Uluslararası para transferlerinin ve ticaretin bağımlı olduğu Reserv paraların hakimiyetine son verecek bu yeni sistemin Blockchain Teknolojisine dayanan Kripto para sistemidir. İlk kripto para olan Bitcoin 2009 yılından bugüne kadar pek çok uzman tarafından değişik açılardan incelendi ve çok değişik yorumlar yapıldı ama şu bir gerçek finans sektöründe kendine büyük bir alan yarattı. Daha sonra değişik alanlarda hizmet verecek projelerin dijital varlıkları olan diğer kripto paralar ile çok büyük bir market değerine ulaştı. Şuanda bütün kripto para piyasasının değeri yaklaşık 240 Milyar Dolar civarına ulaşmıştır.

Kripto para piyasasının 2017 yılındaki yükselişi ile bu sektöre olan ilgi çok daha fazla arttı. Geçen yılın geri çekilmeleri bile piyasaya fazla zarar veremedi ki bu yıl tekrar artış periyoduna girdiğini görüyoruz. Finans sektöründe kabul edilen kripto paralar gündelik hayatta tam olarak kullanılamamasından dolayı bazı sıkıntılar yaşıyor. Diğer Fiat para birimleri gibi kullanılması için geliştirilen ve devamlı olarak artan projeler sayesinde bu sorunun da zamanla ortadan kalkacağına inanıyorum.

Şuanda kripto paraların işlem gördüğü alanlarda yaşanan en büyük sorunlar ise işlem gerçekleşme süresi ve kripto paraların kendi aralarındaki değişim imkanı ile işlem komisyon ücretleridir. Birim zamanda işlem adetlerini arttırmak ve işlem sürelerini azaltmak için çözümler sunan yeni bir projeden bahsetmek istiyorum sizlere. Bu projenin adı Ferrum Network, proje hakkında daha detaylı bilgiye http://ferrum.network/ internet adresinden ya da http://whitepaper.ferrum.network/ teknik inceleme raporundan ulaşabilirsiniz.

Ferrum Network, bütün kripto paraların değişimini sağlayacak, işlem süreleri ve işlem çeşitliliğini sağlayarak masrafları da azaltacak yeni bir blockchain tabanlı çözüm platformudur. Ferrum Network ile düşük işlem hızları ve ağlar arasında birlikte çalışabilirlik eksikliği sorunu da çözmeye çalışacaktır.  Sadece ERC-20 tabanlı kripto paralar değil hangi tabana bağımlı olursa olsun bütün kripto varlıkların işlem yapabileceği DAG Ağı diye adlandıracağımız yeni bir geliştiriyor. Bu DAG ağı üzerine kurulmuş olan Ferrum Network platformu, diğer geleneksel bloklara göre daha hızlı, daha az maliyetli ve daha ölçeklenebilir olacağından katılımcılarına bu alanlarda yardımcı olacak.

Ferrrum Network ile ağ geçidi sistemi sayesinde farklı bloklarını kullanma sorununu ortadan kaldırıp anında istediğiniz tokene geçiş yapabileceksiniz yani BTC, ETH, XRP, EOS, Zcash ve benzeri her dijital varlık için işlemler gerçekleştirilebilir. Agnostik bir yapıda olan Ferrum bir ana bilgisayar ağında olduğu sürece herhangi bir dijital varlığı güvenle değiştirmek mümkündür. Herhangi bir şekilde ağ yapısının yavaşlaması halinde Dag network alternatif sisteme geçerek kullanıcılara daha hızlı işlemler sunuyor.

Ayrıca UniFyre mobil cüzdanını SebZero soğuk donanım cüzdanı olan türev bir şubeyle birleştirecek ve en iyi ve güvenilir donanım cüzdanlarından biri olarak kabul edilen teknik göstergeler olacak. Bu ağ öğelerinin tümü, tokenizasyon sağlamak ve kripto varlıklarının günlük kullanımını sağlamayı amaç olarak belirlemiştir.

Ferrum Network kripto paralar dışında fiat para birimleri entegrasyonu ile kripto ödeme sistemini bambaşka bir ortama taşımaktadır. Bütün işlemlerin güvenilirliğini ve güvenliğini artırmak için iç gizliliğini öne çıkaran bir ortamda kullanmayı amaçlamaktadır. Tüm süreç, katılımcıların hileli faaliyetlerini ortadan kaldıracak.

TOKEN ve ICO Bilgisi:

Token adı: Ferrum

Token Simgesi: FRM

Token tipi: ERC-20

Toplam Token miktarı: 1.000.000.000 FRM

Satılacak Token: 400.000.000 FRM

Token Fiyatı: 0.0168 USD

Kabul edilen para birimleri: BTC, ETH, USDT, GUST

YOL HARİTASI:

Q1 2018
Testnet Prototipi Geliştirildi

Q2 2018
Consensus 2018 Pitch Yarışması Finalisti

Q3 2018
UniFyre Cüzdan beta sürümü

Q4 2018
MVP BTC, XRP ve ERC-20 desteği ile tamamlandı

Q1 2019
Kudi Borsası sürüm

Q2 2019
Kudi İş özellikleri sürümü

Q3 2019
Halka açık test-net lansmanı
Halka açık
UniFyre Cüzdan sürümü.

Q4 2019
Birlikte çalışabilirlik ağı ana-ağ lansmanı

Q2 2020
Sub-Zero Cüzdan sürümü

Q3 2020
Infinity DEX, gelişmiş özelliklerle birlikte

Q3 2020
Fiat ağ geçitlerini yeni pazarlara genişletme

Q4 2020
Payments platformu ve daha fazlası

TAKIM:

Ferrum Ağı ekosistemi, blok zincir tabanlı dağıtık sistemler alanında profesyonel uzmanlar tarafından geliştirilmiştir. Ekip dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinde on yıldan fazla bir deneyime sahiptir. Projenin kurucu üyesi ve CEO’su olan Naeim Yeganeh, Dağıtılmış veritabanları Microsoft, Amazon ve Bloomberg’de devasa ve AI sistemleri kurdu.

Sonuç olarak Token tipi ve platformu ne olursa olsun bütün Tokenler için hızlı ve güvenli işlem yapabileceğimiz bir Ağ olacak. Bu platform ile işlem süreleri ve hızların da yaşanan sorunlara kesin çözüm geliştiriliyor. Kripto paraların FIAT para birimleri gibi algılanmasında ve işlemlerini de yaygınlaştırılmasına doğrudan katkı sağlayacak bu projenin başarılı olacağını düşünüyorum. Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Yapacağınız araştırmadan sonra proje katılma kararını kendiniz verebilirsiniz.

 

Websitesi: http://ferrum.network/

Teknik İnceleme Raporu: http://whitepaper.ferrum.network/

Btt ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5134952

Telgram: http://t.me/ferrum_network

Twitter: https://twitter.com/FerrumNetwork

Facebook: https://www.facebook.com/Ferrum-Network-2344675192486134

Medium: https://medium.com/ferrumnetwork

Reddit: https://www.reddit.com/r/FerrumNetwork/

LinkedIn: http://www.linkedin.com/company/ferrumnet/

Instagram: http://instagram.ferrum.network/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCN658dMRTaH4C4dP32VHi6Q

 

Bitcointalk Username: bitcether

Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2535552

Benim Ether Adres: 0x20719d9C3bF80d81C84B1BA006fcD3e59BA27012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir