FUTURE ENERGY: MADENCİLİK HEM EKONOMİK OLACAK HEM DE ÇEVREYE ZARAR VERMEYECEK

Yaşamın ana kaynaklarından birisi de enerjidir. Hayatın devamını sağlamak için bütün canlıların ve hatta kullandığımız aletlerin hepsinin bir enerji kaynağına ihtiyacı vardır. Şuan dünyanın en büyük enerji kaynağı fosil yakıtlardan oluşuyor. Bu yakıtların sonunun olması ve çevreye çok zararlı atıklar üretmesinden dolayı insanları yeni enerji kaynaklarına yönlendiriyor. Bu enerji kaynakları da nükleer enerji, rüzgâr, güneş, su gibi alanlarda oluyor. Nükleer enerji dışında diğer kaynakların daha güvenli ve yenilenebilir olmasından dolayı daha çok tercih ediliyor. Çevreye zararı olmayan ve daha ekonomik olan bu kaynaklar artık çok daha fazla kullanılmaya başlandı. Enerjisiz bir hayat olamayacağını düşünürsek bunun önemini daha da çok anlarız.

Teknolojinin de çok hızlı bir şekilde geliştiği günümüzde enerjiye teknolojiden dolayı da daha fazla bağımlı hale geldik. Teknolojinin bizlere sunduğu yeniliklerde bizlere büyük hizmetler sunuyor. Bunlardan biriside Blockchain teknolojisi bu platformun sağladığı merkezi olmayışı, yüksek güvenlik, şeffaf yapı hızlı ve aracısız olması gibi avantajları sayesinde pek çok soruna çözüm oluşturuluyor. Oluşturulan başarılı projelerin kripto paraları da bizlere finans sektöründe yatırım için değişik alternatifler sunuyor. Bu kripto paralar başta Bitcoin olmak üzere büyük market değerlerine sahip olan bir piyasa oluşturuyor artık. Kripto paraların dijital ortamda oluşturulmasında kullanılan madencilik işlemi dediğimiz yeni bir işlem zinciri kullanılıyor ve bu alanda da yüksek oranda enerjiye ihtiyaç duyuluyor. Şimdi sizlere bu alanda çözümler sunan yenilikçi bir projeden bahsetmek istiyorum sizlere, bu projenin adı FUTURE ENERGY. Proje hakkında daha detaylı bilgiye http://icoenergy.org/ internet adresinden ya da https://icoenergy.org/docs/WP_eng.pdf teknik inceleme raporundan ulaşabilirsiniz.

Future Energy, geleneksel olmayan yenilenebilir elektrik kaynaklarının kullanımıyla kripto para birimi madenciliğinin işletme giderlerini, operasyonel bir bileşenle optimize edecektir. Kripto para madenciliğinin ana maliyetinin elektrik olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz, bu sebepten bu maliyeti azaltmak için çözüm geliştiren bir platform olarak hizmet verecek.

Future Energy, 2014’ten bu yana kripto para birimine girmiştir. Şu anda kendi arazimize dayanmakta ve 110 kV trafo merkezinden bir voltaj aktarım hattı kullanmaktadır. Şu anda, 1 kW/saat başına 0.05 USD’lik bir kapasitede kapasiteyi 50 MW’a çıkarabiliyoruz. Bu, madencilik modüllerinin kendi yenilenebilir enerji çiftliklerinin inşası süresince çalışmaya devam etmesini sağlayacaktır.


Future Energy Projesinin Amaçları;

Elektrik maliyetlerini sıfırlamak.
Merkezi ağın bağımsızlığı.
Standart olmayan üretimi sıfır operasyonel bileşenlerle kullanmak.
Elektrik kesintileri veya aşırı maliyetler olan ülkelerde ticari faaliyetler için benzersiz yetenekler.

Bir ay boyunca ECOMINING uygulama hakkı için FGY jetonlarını değiştirerek bitcoin madenciliğine katılma fırsatı sunar.
ECOMINING nedir;
ICO sırasında, toplam 14.500’lük bir kapasiteye sahip ASIC madencilerinin satın alınmasına ilişkin fonların bir kısmını harcayacaktır (kapasite, ICO sırasında toplanan miktara bağlı olacaktır). ECOMINING, ödemeniz gerekmeyecek temiz eko enerji üzerinde çalışacaktır. Bitcoins aşağıdaki prensip ile akıllı sözleşme temelinde dağıtılacaktır. Bitcoins üretiminin% 80’i ECOMINING üyeleri arasında dağıtılacak ve% 20’si yeni ekipmanların bakım, onarım ve satın alınması için harcanacaktır. Bitcoin dağıtımı her ayın 1. gününde gerçekleşecektir.

TOKEN ve ICO Bilgisi:

FGY Tokeni, Future Energy’s cryptocurrency madencilik çiftlikleri projesinde barındırma kapasitesi için ödeme şekli olarak kullanılan bir Ethereum Token’dır. Kullanım alanları ise şu şekilde özetleyebiliriz.

Token Adı: Future Energy
Token Simgesi: FGY
Platformu: Ethereum
Token Fiyati: 1 FGY = 1 USD
ICO Tarihi: 20 Ekim 2018 – 31 Aralık 2018
Yumuşak kap: 3.500.000 USD
Sert kapak: 35.000.000 USD
Minimum Alış: 1 FGY
Satılık Token Miktarı: 35000000 FGY
Para Birimi: BTC, ETH

TAKIM:

Andrei Kadochnikov (Kurucu),
Sergey Scheklein (Baş Araştırmacı / Araştırma Yöneticisi),
Elizaveta Gulyakova (Halkla İlişkiler ve Pazarlama),
Alexander Marakulin (Avukat),
Nemikhin Yury (Inventor),
Olga Kolmogorova (Proje Yöneticisi),
Alexander Popov Inventor),
Ilya Kochnev (Uzman),
Rinat Farhushin (Blockchain Desteği),
Denis Kurennov (Teknik Uzman).

Hangi alanda olursa yenilenebilir enerji kaynakları üzerine yapılan projelerin kesinlikle desteklenmesi gerekir. Kripto para üretimindeki enerji harcamalarına çözüm sunan bu çevre dostu enerji projesinin başarılı olacağını düşünüyorum. Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşıp kendi araştırmanızı yapabilirsiniz. Projenin devam eden ICO aşamasına katılma kararınızı da bu incelemeden sonra karar verebilirsiniz.

Web sitesi: http://icoenergy.org/
Teknik İnceleme: https://icoenergy.org/docs/WP_eng.pdf
Ann Konu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5035072
Telegram: https://t.me/futureenergygo
Facebook: https://www.facebook.com/futureenergyeng/
Twitter: https://twitter.com/Future___energy
ICO [20 October – 31 Desember]

Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1186229
Benim Ether Adres: 0x20719d9C3bF80d81C84B1BA006fcD3e59BA27012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir