GIGZI: BAĞIMSIZ VARLIK YÖNETİMİNDE BLOCKCHAİN TABANLI ÇÖZÜM PLATFORMU

Finans sektörü başta bankacılık ve yatırım alanlarında çok hızlı gelişmeler sağladı. Teknolojinin çok hızlı gelişmesi ile finans ve alışveriş sektörleri başta olmak üzere bütün sektörler devamlı olarak kendini geliştiriyor. Akıllı cihazlarımız ve internet sayesinde neredeyse bütün işlemlerimizi dijital ortamda kolaylıkla yapar olduk. Sınırların kalktığı dijital dünyada şuanda dünyanın her yerindeki ürüne ve bilgiye çok rahat bir şekilde ulaşabiliyoruz artık. Yatırım yapmak istediğimiz zaman da ülke sınırları dışına yatırım yapıp bu alanda da seçeneklerimizi arttırıp kazançlarımızı arttırma imkanına sahip olduk. Kişisel bilgilerimizin ve dijital varlıklarımızın güvenliğinin sağlandığına emin olduğumuz platformlarda rahatlıkla yatırım yapma hakkına sahip olduk.

Yatırım yaparken aracı kurumlardan veya bankalardan yardım alıp onların finans ağını ve güvenliğini kullanıp onlara komisyon öderiz. Son zamanlarda teknolojinin bizlere sunduğu büyük hizmetlerden birisi olan Blockchain teknolojisi ile oluşturulan akıllı sözleşmeler ile bu işlemler çok daha güvenli ve komisyonsuz sağlanıyor. Bu teknolojinin sağladığı yüksek güvenlik, şeffaf yapı, merkezi olmayışı, hızlı ve aracısız olması gibi avantajlardan dolayı pek çok sektörde başarılı bir şekilde kullanılıyor.

Blockchain Teknolojisi ile oluşturulan başarılı projelerin dijital varlıkları olan kripto paralarda son 10 yıldır finans sektöründe büyük bir market değere ulaştı. Bizlere yatırım alanında aracısız yatırım yapma olanağı veriyor. Başta Bitcoin, Ethereum, Ripple olmak üzere çok sayıda kripto para finans sektöründe çok popüler durumda hatta bu paraların gündelik hayatta da kullanılmaya başlandığını da biliyoruz. Şimdi sizlere kripto para sektörünü geliştirecek ve yatırımlarımızı güvenceye alacak yeni bir projeden bahsetmek istiyorum sizlere, bu projenin adı GIGZI. Proje hakkında daha detaylı bilgiye https://www.gigzi.com/ internet adresinden ya da https://www.gigzi.com/whitepaper teknik inceleme raporundan ulaşabilirsiniz.

GIGZI, kripto para piyasasındaki görülen sorunları finansal teknoloji (fintech) yardımıyla çözüm geliştirecek yenilikçi bir platformdur. Esas amacı ise varlıkların güvenliğinin arttırılması ve kripto para biriminin döviz kurunun istikrarı ile ilgilidir. Bu proje sayesinde kullanıcı etkileşiminin tüm prensibi, mevcut tüm işlem yöntemlerine gelecekteki yaklaşımı değişecek ve kripto para varlıklarının korunmasının kalitesini artıracak şekilde tasarlanarak yeni bir sistem geliştirilecek.
Klasik finans sisteminin bazı unsurlarını yeniden yapılandırılarak platformdaki her bir kripto varlığı, altın, gümüş, platin de dahil olmak üzere 1 g değerli metal eşdeğerine desteklenecektir. Bu fiziksel varlıklar, dalgalanmalardan daha az etkilenerek istikrarlı bir fiyat değerlerine sahip olması nedeniyle özellikle tercih edilmektedir. Bu oluşum içinde varlıklar iki alt bölüme ayrılır, bunlar GIGZI BLACK ve GIGZI METAL. İki alt bölümden Black Metalde üç ayrı kısma ayrılıyor Gigzi Silver (GZS), Gigzi Gold (GZG), Gigzi Platin (GZP).

Gigzi platformunun özellikleri ve sağlayacağı avantajlar:

CÜZDAN;
Yüksek güvenliğe sahip GIGZI Cüzdanınıza girmek için, kullanıcının Gigzi Iris uygulaması üzerinden bir biyometrik kontrol yapması gerekir. Bu uygulama, IriTech gibi en son güvenlik teknolojisi kullanılarak geliştirilmiştir. Bu şirketin OON ve diğer sağlık sistemleri, hizmetleri ve eyaletleri gibi kuruluşlar için benzer güvenlik sistemleri geliştirdiği belirtilmelidir. Biyometrik bir güvenlik sisteminin kullanılması, Gigzi Cüzdan için yüksek düzeyde güvenlik uygulanmasını ve mevcut tüm cüzdanlardan ayırmasını mümkün kılacaktır.

BORSA;
Özel bir takasın varlığından dolayı, Gigzi sistemi tüm kullanıcıların Fiat ve bunun tam tersi olarak kripto para birimi yoluyla varlık takası yapmasını kolaylaştıracaktır. Kullanıcılar için, API değişiminin entegrasyonu nedeniyle, kripto para birimlerinin bir borsadan diğerine aktarılması işlevi de mevcut olacaktır. Aynısı geleneksel Fiat borsaları için de geçerlidir. Bu ilke, bir kişinin kendini bir borsa ile sınırlamasına izin vermez, çok sayıda ortak ile etkileşime girmesine olanak sağlar.

HAZİNE;
Gigzi sistemi her bir madeni parasının kıymetli metal ile güvence altına alınmasını amaçlamaktadır ve daha sonra bir madeni para sınıflandırması olacaktır: GZP (Platinum), GZG (Altın) ve GZS (Gümüş). Bir jeton her satın alındığında 1 gram metalle desteklenir. İşlemin döngüsü ters yönde ise ve değerli metallerin geri kazanılması durumunda, sistem kripto varlığını derhal imha edecektir. Bu prensip ile Gigzi Black’i Gigzi Metal’e çabucak dönüştürebilir ve varlıklarınızı daha istikrarlı, değerli bir metal pazarına dönüştürebilirsiniz.

Gigzi Black, GZB’nin değeri, Gigzi platformundaki diğer kripto varlıklarının aksine, kesinlikle pazara bağlıdır. Toplam token arzı 1 milyar, bunun% 10’u kalabalık satış sırasında dağıtılacak.
Gigzi Metal, Bu şifreli varlık, birinciden farklı olarak GZG, GZP ve GZS olarak alt bölümlere ayrılmıştır ve ilginç bir şekilde, her biri kendi adına atanan değerli metallerle desteklenir. Her birinin arzı, bağlantılı olduğu fiziksel varlık ile doğrudan orantılıdır.

TOKEN ve ICO Bilgisi:

Token Adı: Gigzi
Token Sembolü: GZB
Platform: Ethereum
Tip: ERC20
Ön ICO fiyatı: 1 GZB = 0.0025 ETH
ICO fiyatı: 1 GZB = 0.0025 ETH
Toplam Token: 1.000.000.000 GZB
Satılacak Token: 80.000.000 GZB (% 8)
Kabul edilen para birimi: ETH
Soft cap: 7.000.000 ABD doları
Hard cap: 2.4000.000 ABD doları
Beyaz Liste ve KYC: Yok

YOL HARİTASI:

TAKIM:

Finans sektörüne çok büyük yenilikler getirerek bu sektörün gelişmesinde kripto varlıkların yerini daha da sağlam bir yer almasında önemli bir yer alacağını düşündüğümüz bu proje 2016 yılından beri aktif olan başarılı bir ekip tarafından geliştirildi. Başarılı olacağını düşündüğümüz bu projenin ICO aşamasına katılmak için aşağıdaki linkleri ziyaret ederek daha fazla bilgi edinebilir ve yatırım kararınızı kendiniz verebilirsiniz.

Website: https://www.gigzi.com/
Whitepaper: https://www.gigzi.com/whitepaper
Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5047392.0
Telegram: https://t.me/gigzicommunity
Telegram : https://t.me/gigzi
Medium: https://medium.com/gigzi
Twitter : https://twitter.com/gigziofficial
Facebook : https://www.facebook.com/gigziofficial
Youtube: https://www.youtube.com/c/Gigzi

Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1186229
Benim Ether Adres: 0x20719d9C3bF80d81C84B1BA006fcD3e59BA27012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir