GRABITY: MERKEZİ OLMAYAN İNTERNET AĞI MODELİ

Çevremizin, yaşam standartlarımızın ve hayat kriterlerimiz ile konforumuzun da devamlı değiştiği yaklaşık son yarım yüzyılda insanlık için önemli gelişmeler oldu. Bu gelişmelerin en büyük sebebi de teknolojideki hızlı değişim oldu. Hatta alışkanlıklarımız ve davranışlarımızda bunlara paralel olarak çok fazla değişti. Kullandığımız akıllı cihazlar ve bağlandığımız internetin de yardımıyla hayatımızda çok şey değişti. Artık oturduğumuz yerden alışverişlerimiz, bankacılık ve finans işlemlerimizi, bilgi paylaşımı ve habere ulaşmayı, iletişim ve bilgi depolama gibi bütün işlemlerimizi dijital dünyada kolaylıkla yapabiliyoruz. Özellikle internetin hayatımıza girmesi ile dijital dünyadaki sınırlar ortadan kalktı. İnsanlar dünyanın her yerindeki ürüne ve habere ulaşabiliyor bundan dolayı da ülke sınırları dışına kolaylıkla yatırım yapıp yatırımlarını çeşitlendirip kazançlarını arttırabilme olanağına sahip oldular.

Dünyamızın nasıl değiştiğine en büyük örnekte şunu verebiliriz. Bundan kısa bir süre önce dünyanın en değerli şirketleri enerji ve sanayi şirketleriydi ama artık en değerli şirketleri Teknoloji ve E-Ticaret şirketleri oldu. Buradan da teknolojinin ve teknolojinin olmazsa olmazı olan internetin değerini çok rahat bir şekilde anlarız. Kendimizin ve çevremizdeki insanların sosyal medya yada başka alanda nasıl internet bağımlısı olduğumuzu da akılımızdan çıkarmamalıyız.

İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında o kadar çok yeni gelişmeler var ki bunlara en büyük örnek olarak da Blockchain Teknolojisi, Yapay Zeka (AI), Nesnelerin İnterneti (IoT), Robotik Teknoloji gibi örnekler verebiliriz. Bu gelişmeler içindeki Blockchain Teknolojisi de sağladığı büyük avantajlar sayesinde pek çok projede başarılı bir şekilde kullanılıyor. Merkezi olmayışı, yüksek güvenliğe sahip olması, tam şeffaf bir yapısının olması, hızlı ve aracısız olması gibi üstün özelliklerinden dolayı geleceğimizin şekillendirilmesinde çok büyük rol oynayacağı uzmanlar tarafında teyit ediliyor.

Blockchain Platformunda oluşturulan başarılı projelerin dijital varlıkları olan kripto paralar da bizlere yatırım alanında değişik alternatifler sunuyor. Dünyada sınırları kaldıran internet ile Blockchain Teknolojisini birleştiren yeni bir projeden bahsetmek istiyorum sizlere, bu projenin adı GRABITY. Proje hakkında daha detaylı bilgiye https://grabity.io/ internet adresinden ya da https://github.com/grabityorg/WhitePaper/blob/master/Eng.MD#grabityio-whitepaper teknik inceleme raporundan ulaşabilirsiniz.

Grabity, mevcut sistemdeki tek merkezli internet sağlayıcı bir yapıdan merkezi olmayan ve yüksek güvenlikli işlemlerin anlık sağlanabileceği bir bilgisayar tarafından kullanım dışı tüm kablolu, kablosuz bağlı kaynaklar için bir dağıtılmış eşler arası (P2P) ağı oluşturmaktır. Grabity projesi ticarileştirme aşamasına ulaştığında, herkes İnternet paradigmasını değiştirmek için dağıtılmış düğümleri kullanabilecek. Grabity, Genesis Hoisting ve Defrag Function teknolojileriyle eşzamanlı işlem işleme ve dağıtılmış depolama teknolojisini ticarileştirmek için P2P iletişimi için optimize edilmiş tamamen merkezi olmayan bir ağ kuracak.

Genesis Hoisting her bir mikro düğümün cihazlarının depolama alanı belirli bir miktara ulaştığında dağıtılmış defteri kuran ve tüm blokları, süper düğüme transfer eden bir teknolojidir. Akıllı Sözleşme ve varlık belgeleri, her bir parçayı gözden geçirip fışkıran bir organizasyonda uygulayabilen taşınan stoklama inovasyonu ve Defrag Fonksiyonu inovasyonu kullanılarak ayrık bitlere ayrılabilir.

Mevcut donanım performansı, akıllı telefonların önceki sunucudan daha iyi bir performans gösterebilmesi için bile yeterince artmıştır. Ancak,% 100 depolama alanı veya bilgi işlem gücü kullanmaz. Herkes bilgisayar kaynaklarını akıllı telefonlar, tabletler ve PC’ler gibi mevcut bekleme aygıtları üzerinden paylaşabilir ve kullanıcılar kaynak sağladıkları kadar ödül alabilir ve DApp geliştiricileri hizmetleri daha düşük maliyetlerle çalıştırmak için paylaşılan bilgisayar kaynaklarını kullanabilir.

Grabity projesi ile Orbits Network’ten gelen işlemler, aynı anda ve hızlı bir şekilde işlem yapabilen Genesis Hoisting teknolojisi ile verimli bir şekilde yönetilmektedir. Orbits Ağında uygulanacak ve bir düğümün kullanıcı üreten, işleyen ve doğrulayan işlem haline geldiği üretici yapısındadır. Bu, ölçeklenebilirlik sorununu çözmektedir, çünkü işlemi işleyen ve doğrulayan düğümlerin sayısı, işlem sayısı arttıkça ağın aşırı yüklendiği yöntemlerin aksine, işlem sayısı arttıkça da artar.

TOKEN ve ICO Bilgisi:

GBT, DApp’ın para birimidir ve DApp’ın kullanıcıları artarsa talep artabilir. Bilgisayar kaynaklarına ihtiyaç duyan tüketiciler GBT ya da Orbits Network tabanlı DApp’taki ICO’ya katılmak için GBT’yi satın almanız gerekiyor.

Token Adı: Grabity
Token Simgesi: GBT
Tip: ERC-20
Toplam Token Sayısı: 10.000.000.000 GBT
Satılacak Token Sayısı: 7.000.000.000 GBT (%70)
Softcap: 10.000.000 USD
Hardcap: 30.000.000 USD
Token Fiyatı: 1 GBT = 0.0053 USD
Kabul Edilen para birimi: ETH
Minumum Satın Alma: 1 ETH
Ön Satış Zamanı: 15 Ocak 2019 – 14 Şubat 2019
Halka Açık Satış: 01 Mart 201 – 31 Mart 2019
Satılmayan Tokenler: Yakılacak

YOL HARİTASI:

2018 4. Çeyrek:
Akıllı sözleşme
ERC20 tabanlı Token sorunu dağıtma
2019 1. Çeyrek:
Ağ Katmanı Geliştirme (P2P tabanlı bindirme ağı)
Gezegen Cüzdanı Sunumu
2019 2. Çeyrek:
Veri Katmanı Geliştirme
Konsensüs Katmanı Geliştirme
2019 3. Çeyrek:
Testnet
Toolkit ve SDK Geliştirme
Bloku Explorer Geliştirme
2019 4. Çeyrek:
Uygulama Katmanı Geliştirme
2020 1. Çeyrek:
Yönetim Katmanı Geliştirme
2020 2. Çeyrek:
Yörüngeler Ağı
GBT Tabanlı DEX, DApp Mağazasının Açılışı Başlatılıyor

TAKIM:

İnternet olmadan sıkılmadan ne kadar zaman geçirebileceğinizi düşünün hayatımızın her aşamasında çok fazla ihtiyaç duyduğumuz ya da boş zaman geçirme aracı olarak kullandığımız internet için oluşturulmuş bu projenin başarılı olacağını düşünüyorum. Diğer benzer projelerden başarılı ekibi ve çözümleri ile öne çıkacağını düşünüyorum. Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. ICO aşamasına katılmak için kendi kararınızı verebilirsiniz.

Website: https://grabity.io
Teknik İnceleme: https://github.com/grabityorg/WhitePaper/blob/master/Eng.MD
ANN Thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5073664
Telegram: https://t.me/Grabityio
Facebook: https://www.facebook.com/Grabity.io
Twitter: https://twitter.com/GrabityOfficial
Medium: https://medium.com/grabityio
Reddit: https://www.reddit.com/user/GrabityOfficial
Github: https://github.com/grabityorg
Steemit: https://steemit.com/@grabity
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCLNbf55ckVw37CC3CnuEYbw

Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1186229
Benim Ether Adres: 0x20719d9C3bF80d81C84B1BA006fcD3e59BA27012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir