HETACHAIN: GELİŞTİRİLMİŞ BLOCKCHAİN TEKNOLOJİSİ İLE GELECEĞİ ŞEKİLLENDİRİYOR

En değerli emtiyanın bilgi olduğu bir zaman diliminde yaşıyoruz. Teknolojinin bu kadar hızlı değiştiği bir çağda bütün işlemlerimizi dijital ortamda yapabiliyoruz. İnsanların sanal dünyada işlemlerinin ve dijital varlıklarının kullanımı ve korunmasının kişisel bilgilerin güvenliğine bağlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Başta finans ve bankacılık sektörleri olmak üzere bütün sektörler bilgi güvenliği ve bunların korunması için büyük harcamalar yaparak devamlı olarak kötü niyetli kişilere ve yazılımlara karşı önlemler alıyor. Bu önlemler içinde büyük harcamalar yapıyorlar. Kişisel bilgilerimizin ve şifrelerimizin güvende olduğunu bildiğimiz sitelerde işlem yapmamızın bize verdiği rahatlıkla, bu duyguyu bize sağlamayan sitelerde işlem yapma sıkıntısını karşılaştırarak ne demek istediğimizi rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Son yıllarda teknolojinin bizlere sağladığı Nesnelerin İnterneti (IoT), Yapay Zeka (AI), Robot Teknolojisi, Blockchain Teknolojisi gibi büyük yenilikler sayesinde hayatımız daha da kolaylaşıyor. Bunlardan Blockchain teknolojisi yüksek güvenlik, şeffaf yapısı merkezi olmayışı, hızlı ve aracısız olmasının avantajları ile bilgi oluşturma, düzenleme ve dağıtma alanlarında çok faydalı bir kullanım alanına sahip oldu. Geleceğin teknolojisi olarak görünen blockchain teknolojisi ile oluşturulan başarılı projeler ile pek çok soruna çözüm bulundu. Bu projelerin dijital varlıkları olan kripto paralarda bizlere finans piyasasında yatırım alanında değişik alternatifler sunuyor.

Yine değişen şartlar ve teknolojik gelişmeler paralelinde Blockchain teknolojisinin de bazı eksiklikleri olduğu ve güncellemelere ihtiyaç duyduğu zamanla görülmüştür. Şimdi sizlere blockchain teknolojisini bir basamak daha yükseltecek güncellenmiş bir platform olan yeni bir projeden bahsetmek istiyorum. Bu projenin adı HETACHAİN, proje hakkında daha detaylı bilgiye https://www.heta.org internet adresinden ya da https://heta.org/docs/HetaChain_whitepaper_en-ver-1.0.pdf teknik inceleme raporundan ulaşabilirsiniz.

Hetachain, üçüncü nesil bir blockchain platformu olarak bu teknolojideki eksiklikleri belirleyip çözüm geliştiren bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Blockchain platformunu çok yüksek performansla kullanan kullanıcılar ve geliştiriciler için çok kolay, esnek ve uygun bir şekilde kullanılacak olan son Blockchain ağı oluşturmayı hedefliyor. HetaChain, reel ekonominin ihtiyaçlarına özel olarak inşa edilen ve iş dünyasındaki mevcut sorunları çözmeyi ve farklı ülkelerin hükümetlerine yardım etmeyi amaçlayan bir blockchain tabanlı teknoloji platformudur. Platform, blockchain sisteminden daha iyi bir blockchain 3.0 platform inovasyonu oluşturdu ve blockchain teknolojisindeki sorunları ortadan kaldıran en iyi özelliğe sahip bir hibrit algoritma üzerine uygulanacaktır.

HETACHAIN blockchain platformu, kullanımı kolay, kullanıcılar için esnek ve akıllı ekonomi sistemi için yüksek performanslı blockchain platformunu geliştiren blok zincir teknolojisinin güncel sorunlarını iyileştirmek için mimarisi ile daha iyi bir araç geliştirecektir.

Blockchain 1.0’in eksikliklerini daha sonra geliştirilen Blockchain 2.0 tamamladıktan sonra yeni şartlara göre ihtiyaç olan yeni nesil blockchain teknolojisinin oluşturulması gerekliliğini gören Hetachain ekibi Blockchain 3.0 oluşturmayı hedefledi. 12 Eylül 2018’de Relam Investment LLC, resmi olarak Waldorf Astoria Dubai Palm Jumeirah, Dubai’de bulunan HetaChain adlı bir blockchain sistemi başlattı. HetaChain, aynı zamanda Relam Yatırım’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Sultan Ali Rashid Lootah tarafından kuruldu ve farklı sektörlerden 10 takım üyesi ve 11 danışman tarafından desteklendi.

Blockchain 3.0’a ihtiyaç olmasının sebepleri,

Mevcut blokajların yavaş işlem hızı: Bitcoin ağı sadece 7 TPS ile ve hatta Aydınlatma Ağı ile çalışabilir, sadece 1000 TPS’ye çıkması beklenir.

Düşük güvenlik: Topluluk bölünmeleri, kolay bir ağ saldırısına yol açabilir.

Mevcut blokajlar da dApps oluşturmada zorluk.

Bu ihtiyaçları karşılayacak HetaChain, kullanımı kolay, esnek ve hızlı olacak şekilde tasarlanmıştır. Süper hızlı DPoS + BFT HetaChain konsensüs algoritmasını benimseyerek HetaChain birçok endüstriye uygulanabilir; finans, perakende, imalat, telekomünikasyon vb. 25.000 TPS’ye ulaşması bekleniyor. Bu, kitlenin benimsenmesine engel olabilecek mevcut ölçeklenebilirlik sorunlarına iyi bir çözüm olabilir.

Akıllı ve kapsamlı bağlantı, endüstrileşmiş dünyadaki tüm IoT elektronik cihazlarına sonsuz bağlantılar sağlar, endüstriyel kaynakların akıllı yönetimini sağlar, daha az alana dikkat çeker ve zengin alanları sınırlar. Elektronik kontrol şeması, endüstrinin endüstriyel yönetim ve operasyonlar gerektiren başka bir işlevsel bileşenidir. Hetachain, seçilmemiş ve elektronik seçim yoluyla sektörde tarafa girmeyen bir seçim sistemine izin veren dijital kimlikler oluşturmanızı sağlar.

Hetachain Ağı,

  1. Sözleşmeleri Otomatik Olarak Oluştur. Bu sayede, daha az kod eklenerek, tasarımcıların HETA’da kendi sözleşmelerini etkili bir şekilde üretmelerine yardımcı oluyor.
  2. hissi anlamak kolay kullanımı.
  3. Dijital Varlık Depolama. HETACHAIN, çalınamayacakları ya da saldırıya uğramadıkları garantileri için önemli miktarda bilgisayar kaynağı sağlayabilir.
  4. Prefabrike uygulama ile Dapp Store, müşteriler HETA Blockchain’de DApp’lerini seçip çalıştırabilirler.
  5. Konsensüs. HETACHAIN, Blockchain Network’ünün yürütülmesini desteklemek için DPoS + BFT anlaşmasından gelen yarım ırkları kullanmaktadır.

TOKEN ve ICO Bilgisi:
HetaChain Ana Ağının yerel tokeni HETA Tokenidir. Tüm sistem kullanım ücretleri HETA ile ödenir. Hetachain üzerindeki döviz ücretleri HETA gönderilirken, yan taraf bilgilerinin temel sistem tarafından onaylanması gerektiğinde ya da bilinçli sözleşmelere yaklaşılması gerektiğinde prensip olarak düzenlenir.

Token Simgesi: HETA
Tipi: ERC20
Platform: Ethereum
Ön ICO Fiyatı: 1HETA = 0.01336 USD
ICO Fiyatı: 1 HETA = 0.0167 USD
Kabul Edilen Para Birimleri: BTC, ETH, USDT
Yumuşak Cap: 100.000.000 USD
Sert Cap: 520.000.000 USD
Satılık Token: 42.000.000.000
Bonus: %5 – %20

TAKIM:

Sultan Ali Lootah: Kurucu Başkanı ve CEO
Duy Phuong Nguyen: Kurucu, Başkan Yardımcısı & COO
Abdulla Ali Lootah: Kurucu
Hong Phuc Do: Kurucu & CSO
Mohammad Ahli: Kurucu Ortak
Ali Juma Alajme: Kurucu Ortak
Rajesh Gunani: Kurucu Ortak
Nagesh Ananth Prabhu: Kurucu Ortak ve CTO
Abdullah Al Dabbous: Kurucu Ortak
Mohammed AlNakhi: Co -kurucu
Norman Khan: Kurucu

DANIŞMANLAR:

Michael Gord
Samer Obeidat
Shameer Thaha
Manish Mittal
Michael Gong
Sanjay Chandel
Kunal Kothari
Lorenzo Giombini

YOL HARİTASI:

Geleceğin teknolojisi olarak gördüğümüz Blockchain teknolojisinin geliştirilmesinde ve görülen eksiklikleri giderecek bu Blockchain 3.0 platformunun başarılı olacağını düşünüyorum. Güçlü bir ekip tarafından oluşturulan bu proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Kendi araştırmalarınızdan sonra devam eden ICO aşamasına katılma kararınızı oluşturabilirsiniz.

Web Sitesi: https://heta.org
Teknik İnceleme: https://heta.org/docs/HetaChain_whitepaper_en-ver-1.0.pdf
Btt Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5043007
Facebook: https://www.facebook.com/hetachainofficial
Twitter: https://twitter.com/Heta_org
Telegram: https://t.me/Hetachain_Community
Reddit: https://www.reddit.com/user/hetachain
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/hetachain-network/
Medium: https://medium.com/@hetachain_blog
Steemit: https://steemit.com/@hetachain

Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1186229
Benim Ether Adres: 0x20719d9C3bF80d81C84B1BA006fcD3e59BA27012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir