HOMELEND: KONUT KREDİSİ İLE EV SAHİBİ OLMAK DAHA KOLAY OLACAK

İnsanlar birikimlerini değerlendirmek ister ve herkes kendince bir yatırım alanı seçer. Bu menkul ya da gayrimenkul alanlarında olabilir ama biz için ilk aklımıza gelen yatırım alanı emlak olur ve oturacağımız bir konut sahibi olmak isteriz. Ama ev sahibi olmak o kadar kolay olamaz. Uzun yıllar boyunca birikimlerimizin sonucunda bile bir ev sahibi olabilmek günümüz şartlarında hiç de kolay değildir. Çünkü konut fiyatları çok yüksek olduğundan gerekli olan parayı ödeyebilmek için dışarıdan borç almak gerekir. Konut kredisi almadan ya da bir finans desteği olmadan ev alabilmek kolay olmamaktadır. Günümüzde her bireyin ve ailenin ev sahibi olma gereksinimi artmaktadır çünkü ev insanların barınmalarındaki konforu ve düzeni sağlayan en önemli ihtiyaç olmaktadır. Diğer yandan yatırım içinde sağlam ve devamlı gelir elde edebilecekleri bir kaynaktır. Blockchain Platformunda bu konu ile ilgili olarak geliştirilen bir projeden bahsetmek istiyorum sizlere Bu projenin adı HOMELEND. Proje hakkında daha detaylı bilgiye https://homelend.io/ internet adresinden ulaşabilirsiniz.
Homelend, ev sahibi olmak isteyenlere ipotek finansmanı sunan merkezi olmayan bir platformdur. Değişik büyüklüğe sahip finansal ve mortgage kredileri elde etmek için merkezi olmayan P2P (Eşler Arası) blockchain platformudur. Projenin amacı mevcut kredi sistemini modernize etmek ve müşteri odaklılığını arttırmaktır. Dünyanın en büyük kredi piyasası olmayı hedeflemektedir. Platformun çalışması, akıllı sözleşmelere dayanır ve borçlanıcılar ile alacaklılar arasında doğrudan işlem yapılmasına izin verirken, süreç, fonların güvenliği açısından otomatik ve güvenli hale gelir. Birçok insanın sadece bankaya ipotek yaptırmak suretiyle ev alabilmektedir. Bunu bir örnek ile açıklarsak, sadece A.B.D. de, homelend verilerine dayalı her sene yaklaşık 8 milyondan fazla insana ipotek verilmektedir. Piyasanın şimdiki değeri tahmin edildiğinde 14 trilyon dolar olduğu bu pazarın kısa bir gelecek içerisinde tahminen 31 trilyon dolar olacağı hesaplanıyor. Homelend bu piyasa değeri çok yüksek pazarda insanları ev sahibi yapmak için yola çıkmıştır. Böylesine sosyal yapıya sahip olan Homeland geleneksel mortgage sistemini çok daha ileriye taşıyarak geliştirecek bir sistemi modernize edecektir.

Homelend platformu iki ana fikir ile merkezi belli olmayan ve eşler arasında bir ipotek kredisi platformu hazırlamıştır. Daha verimli ve daha avantajlı maliyetlerle müşteri odaklı olması için blok zinciri teknolojisini ve akıllı sözleşmeleri kullanacaktır. homelend ın diğer bir özelliği ise küçük krediler ve teklifler için P2P kredi plartform gibi ve ev kredileri gibi büyük yatırımlar içinde değişik imkanlar sunmaktadır.
Yatırımcılara üç farklı kredi imkanı oluşturulacak bunlar; farklı borç verenlerin borç alanların kredilerini finanse edebileceği kitle fonlaması (crowdfunding), Ödünç verenlerin borç alanlara platform tarafından önceden onaylanmış olanlardan daha iyi koşullar sunabildiği açık artırma ve alıcının akıllı sözleşmeler yoluyla ve ön satın alma yoluyla para yatırmasına olanak tanıma (havuzlama sistemi) olarak sunulmaktadır. Tüm borç verme seçenekleri için finansal kaynaklar için aracı olmadan akıllı sözleşmeler sağlanmaktadır.

Bu platformun avantajları:
Sadelik ve verimlilik, Önceden tanımlanmış iş mantığını entellektüel sözleşmelere dönüştürerek, belgeleri dijitalleştirerek ve gereksiz işlemleri ortadan kaldırarak Homelend, uçtan uca oluşturma işlemini otomatik olarak gerçekleştirir ve bunu 50 günden 20 günden daha az bir zamana indirir.
Şeffaflık ve rahatlık, Homelend, sadece akıllı değil, aynı zamanda basit ve adil bir borç verme süreci yaratmayı amaçlamaktadır. Bu, borçluların kolayca bir kredi başvurusunda bulunmalarına, uygulamanın durumunu her an izleyebilmelerine ve doğrudan mortgage borç verenleriyle etkileşimde bulunmalarına izin verecektir.

Ekonomik olarak faydalı ve aracı olmayanlar, DLT tarafından sağlanan kaçınılmazlık, güvenlik ve şeffaflık, bankalar aracılık görevi görmeyen krediler dahil olmak üzere işlemlerin kayıt altına alınmasını sağlar. Bu, hem borç alan hem de borç verenler için maliyetleri azaltacak ve bunlar arasındaki mesafeyi en aza indirecektir.
Güvenilir ve güvenli, Merkezileşme ve kağıt süreçleri, geleneksel ipotek endüstrisini karakterize eden güvenlik ve kırılganlık eksikliğindeki temel faktörlerdir. DLT ve entelektüel sözleşmelerin benzersiz özellikleri, Homelend’in güvenilir, şeffaf ve güvenli bir şekilde çok miktarda para harcayabilen insanlar için bir platform oluşturmasını sağlar.

TAKIM:

Itai Cohen, CEO
Netanel Bitan, Teknoloji Direktörü
Ricardo Henriquez, Baş Yenilik Görevlisi
Amir Nahamias, İcra Kurulu Başkanı
Geliştirme Ekibi:
Michael Tanfilov, Stratejik Planlama Direktörü
Kanat Tulbassiyev, Lider Blockchain Geliştirici
Ram Stivi, arka uç geliştiricisi
Sol Alvarado Quijano, grafik tasarımcı / topluluk asistanı
Vinod Morkile, blockchain geliştiricisi
Danışma organı:
Eliran Madar, İş Geliştirme / Yatırımcı İlişkileri
Jolam Usan, Girişimcisi
Moti Friedman, Pazarlama Danışmanı
Danny Coddy, Değerleme
Raghuram Bala, Analitik Teknoloji Yöneticisi
Kimlik Samuelson, Blockchain Uzman Danışmanı
Marc Kenigsberg, belirteç yorumu ve veri yönetimi danışmanı
Adina Haham, İş Geliştirme Danışmanı

Token ve ICO Bilgileri:
Token: HMD
Fiyatı: 1 Ethereum: 1600 HMD
Ön-ICO Başlangıç Tarihi: 1 Mart 2018
Toplam arz: 250 milyon
Kabul: USD, BTC ve Eth
Platform: ERC-20
Soft Cap: 5.000.000 USD
Hard Cap: 30.000.000 USD


Ev alırken çekilen zorlukları ve kaybettiğimiz zamanı veya aracılara ödediğimiz gereksiz komisyonları azaltan şeffaf bir ortamda çözümler sunan bu proje hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak ve ICO ya katılmak için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz.

İnternet Sitesi: https://homelend.io/
BTT Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3407541.0
BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3407877.0
Teknik İnceleme: https://homelend.io/files/Whitepaper.pdf
Telegram: https://t.me/HomelendPlatform
Github: https://github.com/HomeLend
Medium: https://medium.com/homelendblog
Twitter: https://twitter.com/HomelendHMD
Facebook: https://www.facebook.com/HMDHomelend/
Reddit: https://www.reddit.com/r/Homelend/

Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1434636

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir