HONEYPOD: İNTERNET AĞINIZ VE BİLGİLERİNİZ DAHA FAZLA GÜVENDE OLACAK

İnsan hayatının vazgeçilmez bir parçası haline gelen teknolojik gelişmeler hepimizin hayatını doğrudan etkiler hale geldi. Artık hayatımızın merkezine yerleşen bu teknolojik gelişmeler bizim yaşam standartlarımız ve alışkanlıklarımızı da değiştirdi. Şuanda kullandığımız akıllı cihazlar yardımıyla bağlandığımız internet sayesinde neredeyse bütün işlemlerimizi dijital ortamda yapar duruma geldik. Bunların başında finansal işlemler, online alışveriş, bilgi alışverişi ve haberleşme gibi sektörler geliyor. Hatta kullandığımız klima, buzdolabı, kombi, fırın gibi ev eşyaları bile artık uzaktan internet yardımıyla ayarlanıp açılıp kapanabiliyor.

Dijital ortamın bu kadar çok ve yaygın kullanıldığı bir ortamda da kişisel bilgilerimizin ve dijital varlıklarımızın güvenliği çok önemli bir sorun teşkil etmekte yani bu zaman diliminde en büyük varlığın bilgi ve güvenlik olduğu ortaya çıkıyor. Güvenli bir ortamda ve hızlı bir internete bağlanmak hepimizin birinci önceliği durumuna geldi. Bu alanda bütün şirketler büyük harcamalar yapıp devamlı kendilerini geliştirmeye çalışıyorlar.

Teknolojinin bizlere sunduğu Yapay Zeka (AI), Nesnelerin İnterneti (IoT), Robotik Teknoloji ve Blockchain Teknolojisi gibi büyük hizmetler var. Blockchain Teknolojisi sağladığı yüksek güvenlik, şeffaf yapısı, merkezi olmayışı, hızlı ve aracısız olması gibi sağladığı büyük avantajlardan dolayı pek çok sektörde başarılı bir şekilde kullanılıyor. Geliştirilen bu projeler ile birçok soruna çözüm üretildi. Bu projelerin dijital varlıkları olan kripto paralarda yatırım sektöründe yatırımcılara değişik alternatifler sunuyor. Şimdi sizlere güvenli ve hızlı interneti bizlere Blockchain ile birleştiren yeni bir projeden bahsetmek istiyorum sizlere. Bu projenin adı HoneyPod, proje hakkında daha detaylı bilgiye http://honeypod.org/ internet adresinden ya da https://docsend.com/view/6w2kpua teknik inceleme raporundan ulaşabilirsiniz.

HONEYPOD, hangi türden olursa olsun internete bağlanan bütün cihazlarımızın hiçbir zararlı etken olmadan güvenli bir şekilde internete bağlanmasını sağlayacak blockchain tabanlı bir sistemi olan bir kutucuktur. HoneyPod, avuç içi büyüklüğünde küçük bir cihazdır. Cihazınızın İnternet bağlantısının girişindeki kendi uygulama sistemindeki tüm veri akışını kontrol ederken, zararlı uygulamalar, farklı virüsler, spam reklamlar ve yapabilecek diğer saldırıları seçen küçük bir cihaz sayesinde istenmeyen verileri, istekleri ve komut dosyalarını engellemek için kablosuz olarak doğrudan İnternet yönlendiricisine bağlanır.

HoneyPod platformunun sağladığı avantajlar:

Reklam Engelleme: Bildiğiniz gibi, internet deneyimi yaşarken karşılaştığımız en büyük sorunlardan biri reklamlara maruz kalmaktır. Bunu yapmak için, sürekli reklam engelleme yazılımı yüklemeliyiz. Bu reklam engelleyiciler bilgisayarımızda kullanılabilse de, telefonlarımızdan kaçamayız. Bu reklamların çoğu tıklandığında, bilgisayarınıza bulaşabilir ve tüm bilgilerinizi çalabilir. Bundan daha fazlası, bu reklamlar zamanımızı çalıyor. Kaçımız bu reklamları izlemekten gerçekten zevk alıyor? Ancak bu reklamları izlemeye zorlanıyoruz ve güvencemiz yok sayılıyor, zamanımız yok sayılıyor. Reklamları zorla izlemek, siber zorbalıktır ve durması gerekir.

İzleyici Engelleme: İnternette gezinirken her hareket izlenir. Çünkü hangi internet sağlayıcıları devletimizi engellemek istemiyorlar. Okuduğumuz her makale, yaptığımız her alışveriş, yaptığımız her bir sohbet büyük şirketlere bilgi olarak izlenir ve satılır. Size şirket ismi vermek istemiyorum ama günlük hayatınızda kullandığınız hemen hemen her uygulama bu bilgileri alıyor ve size karşı kullanıyor. Sizden daha fazla para kazanmak için bu bilgileri kullanırlar. Honeypod durdurmak için geliyor.

Token Kazanma Fırsatı: Honeypad’i kullanırken token kazanma şansına sahipsiniz. Basitçe söylemek gerekirse, Honeypod kullandığınızda, donanım bir çeşit madencilik yapar ve kullanıcılarına dağıtır. Ağa katılan kullanıcı sayısı arttıkça kazanacağımız belirteç sayısı da artar. Güvenli ve hızlı internetinizin tadını çıkarırken, pasif gelir elde etme şansınız da var.

Daha hızlı internet fırsatı: İnternette gezinirken reklam engelleyicilerimizin önleyemediği birçok sorun var. Bizim bilgimiz olmadan üçüncü şirketlerin tarayıcımıza yerleştirdiği pek çok program var. Bazı tarayıcılar, tarayıcınıza bir maden programı yükleyerek bile sizi kullanabilir. Tıklamamız gereken reklamlar, habersiz takipler ve iznimiz olmadan bilgisayarınıza yüklenen yazılımlar internet hızımızı yavaşlatıyor. Sonuç olarak, bant genişliğimiz küçülüyor. Honeypod, internet hızımızı, hepsini engelleyerek% 40’a kadar artırmak istiyor.

Tam Veri İzleme: Honeypod ile güvenli ve hızlı bir Internet deneyimi yaşarken, izniniz olmadan bilgisayarınıza girmeye çalışan tüm üçüncü taraf yazılımları görebilirsiniz. Hangi kötü amaçlı yazılımın sizin için kötü niyetli yazılımları engellediğini görmek için bilgisayarınıza girmeye çalıştığınız hepsini görebilirsiniz.

TOKEN ve ICO Bilgisi:

Token Simgesi: HNY
Platform: Stellar
Satılacak token miktarı: 200,000,000 HNY
Soft cap: 2,000,000 USD
Hard cap: 10,000,000 USD
Ön ICO fiyatı: 1 HNY = 0.0375 USD
ICO fiyatı: 1 HNY = 0.0500 USD
Minimum yatırım tutarı: 1,500 USD
Kabul edilen para birimleri: BTC, ETH, XLM
ICO’da dağıtılacak miktarı: % 20

TAKIM:

YOL HARİTASI:

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bilgi ve bilgi güvenliği çağımızda altından bile daha değerli duruma geldi. İnternetin kullanılmadığı cihaz ve sektör kalmadığını da düşünürsek internet ortamında hızın ve güvenliğin önemi daha da iyi anlaşılır. Bu alanda kesin çözümler sunan bu projenin başarılı olacağını düşünüyorum. Proje hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki linkleri ziyaret ederek kendi yatırım kararınızı verebilirsiniz.

Website: http://honeypod.org/
Whitepaper: https://docsend.com/view/6w2kpua
Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5101474.msg49392175#msg49392175
Telegram: https://t.me/honeypod
Twitter: https://twitter.com/gethoneypod
Facebook: https://www.facebook.com/gethoneypod/
Medium: https://medium.com/@honeypod
Github: https://github.com/gethoneybox
Reddit: https://www.reddit.com/r/honeypod

Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2535552
Benim XLM Adress: GCKPJHESRWWT5KOZG2EWIIG3TWZIDWW7FAEEQPE7HN3XW4ER4AX7XTL3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir