IOVO: GÜVENLİ VERİTABANI İLE BİLGİLERİMİZ BİZLERE DE KAZANDIRIYOR

Bugün yaşantımızın çoğu gelişen teknoloji sayesinde dijital bir yapıya sahip oldu. Kullandığımız eşyalar ve aletler, yaşadığımız çevre ve konutlar neredeyse her şey dijitalleşti. Kullandığımız akıllı cihazların bağlı olduğu internet sayesinde dünyadaki sınırlar kalktı ve böylelikle herkes her habere veya ürüne çok kolay bir şekilde ulaşır oldu. Şuanda sosyal medya kullanmayan veya internetten alışveriş yapmayan insan sayısı çok az bir oranda kaldı. Yani insanların alışkanlıkları ve davranışları da dijital dünyanın etkisiyle değişti. İnternet üzerinden yaptığımız işlemlerin neticesinde verdiğimiz ya da kaydettiğimiz verilerin değeri de çok değerli bir ürün haline geldi. Kişisel bilgilerimiz, şifrelerimiz, finansal varlıklarımızın güvenli bir şekilde saklanması ya da korunması herkes için birinci dereceden önem teşkil eder. Bilgilerimizin kullanımı veya paylaşımı bizim isteğimiz dışında olmaması ve bu bilgilerin güvenliği için çalışmalar yapılıyor. Dijital ortamda en değerli emtiya olan veri, sahiplerine hiçbir kazanç sağlamıyor, yani veri sahibi verilerini paylaştığı ya da kullandırdığı kişilerden kazanç sağlamıyor.

Blockchain teknolojisi şuanda pek çok sektörde başarılı bir şekilde kullanılıyor. Blockchain platformu yüksek güvenlik, merkezi olmayışı, şeffaf yapısı, hızlı ve aracısız olmasının avantajları sayesinde oluşturulan projeler ile pek çok soruna çözüm bulmuş durumda. Bu platformda oluşturulan projelerin kripto paraları da bizlere yatırım sektöründe değişik alternatifler sunuyor. Şimdi sizlere bilgilerimizin ve dijital varlıklarımızın güvenliğini sağlayıp bu bilgilerin paylaşımından bizlere de kazanç sağlayacak yeni bir projeden bahsetmek istiyorum. Bu projenin adı IOVO, proje hakkında daha detaylı bilgiye https://iovo.io internet adresinden ya da http://iovo.io/assets/whitepaper.pdf teknik inceleme raporundan ulaşabilirsiniz.

IOVO (Internet Of Value Omniledger), bireylerin ve kurumların kendi verilerinin sahipliğini geri almalarını sağlamak için özel olarak tasarlanmış kişisel veri yönetimi ve para kazanma sürecini kolaylaştıracak ve otomatikleştirecek bir platformdur. IOVO şifreli, güvenli, dağıtılmış, demokratik ve nihayetinde insan merkezlidir Şu anda dünya çapında, veriler oluşturulmakta ve kullanıcılar bu merkezden çok sayıda merkezi yapıya sahip olmaktan ve bu avantajdan yararlanarak bilgi sahibi olmaksızın kullanılmaktadır.

Veri toplama işinin son zamanlarda hem Özel şirketler hem de hükümetler için altın kadar değerli olduğu çok kez kanıtlandı, veriler günlük hayatımızın bir parçası haline geldi. Büyük markaların (Google), ihtiyaçlarınız ve hareketleriniz aracılığıyla (Facebook, Uber) aracılığıyla arzularınız hakkında daha fazla bilgi almasını ve (Amazon, Netflix) aracılığıyla satın alma kalıplarını veya tercihlerini etkilemesini sağlar. Reklam ve hedef kitleyi birbirine bağlamanın en kolay yolu doğru ve güncel bilgilerdir.

IOVO platformunun çalışma sistemi ise çeşitli uygulamalar için bir platform olarak tasarlanmış bir DAG‘dır. IOVO’nun temel işlevleri, IOVO DAG üzerine inşa edilen uygulamalarla paylaşılan kullanıcı verilerini toplamak, saklamak ve güvenceye almaktır. Kullanıcı verilerine, orijinal kullanıcının izni olmadan başka kullanıcılar tarafından erişilemez. Bir kullanıcı verilerini paylaşmayı kabul ederse, bu verilere erişildiğinde önceden belirlenmiş bir ücret alacaklardır. Kullanıcılar, tam kontrolünü korurken, verilerinin ne kadarının diğer taraflar için dışarıdan erişilebilir olduğuna karar verirler. Her göz atma eylemi ve sorgusu bir ödeme gerektirir. IOVO kişisel bir veri cüzdanı olarak hizmet vermektedir. Sınırsız analiz fırsatlarına izin veren güçlü bir evrensel veri tabanı oluşturur.

IOVO platformunun hizmetleri,

KULLANICI;

IOVO, kullanıcılara verilerinin, dijital değerinin ve mahremiyetinin üzerinde tam kontrol ve sahip olma hakkı verir. IOVO kullanıcılarının faydaları arasındadır.

 1. Veri cüzdanı ve IOVO ağına erişim
 2. Veri güvenliği ve şeffaflık
 3. Veri para kazanma
 4. Anonimlik

dApp ve uygulama sahipleri;

IOVO tarafından, uygulamaların kullanıcılarına ve merkezi olmayan uygulamalara tam güvence verilmiş ve garantilenmiş olup, bu verilerin kullanıcı onayı ile para kazanılmasını kolaylaştırmaktadır. Bunların faydaları şunlardır:

 1. Veri tabanı aracılığıyla kapsamlı global veri tabanına erişim.
 2. Sahip olunan verilerin paraya dönüştürülmesi
 3. Veri güvenliği
 4. Daha fazla kullanıcının edinilmesi
 5. Değiştirilemeyen tarih.

ŞİRKETLER VE VERİ ANALİZİ,

IOVO, kapsamlı ve analiz dostu olan çok büyük bir veri tabanıdır. Araştırmacılar ve analistler, IOVO tarafından sunulan araçları ve çözümleri kullanabilirler. Avantajları arasında

 1. Ağa tam erişim için büyük veri erişimi
 2. Veri araştırması ve analizi
 3. Anonimlik
 4. Ankete katılan kullanıcılar ile doğrudan iletişim

TOKEN ve ICO Bilgisi:

1.000.000.000 IOVO Token aşağıdaki yapıya göre tahsis edilecektir:

YOL HARİTASI:

TAKIM:


Çok değerli olan güncel ve doğru bilginin altın değerinde olduğu dijital ortamda güveli bir ortamda verilerin saklandığı, aktarıldığı veya paylaşıldığı ve veri sahibinin de bu aşamalardan kazanç sağladığı bir platform olarak bu proje rakiplerine göre öne çıkıyor. Sağlam bir ekip tarafından oluşturulan bu projenin başarılı olacağını düşünüyorum. Aşağıdaki linkleri ziyaret ederek proje hakkında daha detaylı bilgi alarak ICO aşamasına katılma kararını kendiniz belirleyebilirsiniz.

Web Site: http://iovo.io//
Whitepaper: http://iovo.io/assets/whitepaper.pdf
Ann thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5057281.0
Telegram: https://t.me/iovoledger
Facebook: https://www.facebook.com/iovoledger
Twitter: https://twitter.com/iovoledger
Reddit: https://www.reddit.com/r/iovo

Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1434636
Benim Ether Adres: 0xd60Ee9b62F11EA6B2c5e40c5966A94e9078f10Cd

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir