Mindsync: BLOCKCHAIN TABANLI YAPAY ZEKA ÇÖZÜM PLATFORMU

Gelişen teknolojiye paralel olarak bizlerin yaşam standartları ve kalitesi de olumlu yönde değişiyor. Şuanda kullandığımız akıllı cihazlar ve internet sayesinde neredeyse bütün işlemlerimizi dijital ortamda yapar olduk. Bütün sektörlerde dijital dünyanın bizlere sunduğu bütün imkanları kullanıyoruz. Başta alışverişlerimizi, finans ve bankacılık işlemlerimizi, haberleşme ve bilgi paylaşımı gibi bütün işlemlerimizi dijital ortamda kolaylıkla yapabiliyoruz. Dijital dünyada sınırlar olmadığından dünyanın her yerindeki ürüne ve habere de çok rahatlıkla ulaşabiliyoruz. Başka ülkelere yatırım yapıp ülke sınırları dışına çok rahatlıkla çıkıp yatırım seçeneklerimizi de çeşitlendirebiliyoruz. Son zamanlarda kullandığımız alet ve cihazların tamamı bir teknoloji harikası olarak karşımıza çıkıyor.

Teknoloji sadece gündelik hayatımızı değil geleceğimizin şekillenmesinde çok büyük rol oynayacak büyük gelişmeleri de hayatımıza kattı. Bunlar arasında Blockchain Teknolojisi, Nesnelerin İnterneti (IoT), Yapay Zeka (AI), Robot Teknolojisi gibi yeni gelişmeler. Bu teknolojiler içinde öne çıkan blockchain teknolojisi sağladığı yüksek güvenlik, şeffaf yapısı, merkezi olmayışı, hızlı ve aracısız olması gibi avantajlar ile pek çok sektörde başarılı bir şekilde kullanılıyor. Bu platformda oluşturulan projelerin dijital varlıkları olan kripto paralarda son zamanlarda çok popüler duruma gelerek büyük bir market değerine ulaşmıştır.

Blockchain teknolojisi ile Yapay Zeka (AI) teknolojisini birleştiren yeni bir projeden bahsetmek istiyorum sizlere. Bu başarılı projenin adı Mindsync. Proje hakkında daha detaylı bilgiye https://mindsync.ai internet adresinden ya da https://mindsync.ai/docs/whitepaper.pdf teknik inceleme raporundan ulaşabilirsiniz.

Mindsync, acemi ya da uzman fark etmeden hangi durumda olursanız olun herkesin yapay zeka uygulamalarına katılabileceği blockchain tabanlı bir platformdur. Bu yenilikçi projenin amacı AI hizmetlerini bir değer olarak sipariş etmek veya oluşturmak ve paylaşmak için herkesin büyüyen yapay zeka pazarına bir müşteri, uzman, geliştirici veya tedarikçi olarak katılabileceği yeni bir AI platformu oluşturmayı hedefliyor.

Şuanda yapay zeka (AI) pazarı çok hızlı bir şekilde kendini geliştiriyor. Bu gelişmeler arasında bilgisayarla görme (CV), derin öğrenme (DL), makine öğrenmesi (ML), doğal dil işleme (NLP) gibi AI teknolojilerinin kullanılması, farklı endüstrilerde büyük rekabet avantajları sağlıyor. Uzmanlar şuanda 20 Milyar Dolar olan ve sadece üç yıl sonra AI harcamalarının 50 Milyar Doları aşacağını tahmin ediyor.

Mindsync AIaaS (Hizmet Olarak AI) platformu, üretime hazır çözümleri dahili olarak çalıştırmanıza ve harici sunucularda, yani müşteri tarafında dağıtmadan API kullanarak istekte bulunmasına izin verir. Bu, herhangi bir cihaz için teorik olarak sınırsız bilgi işlem gücü ile AI kullanarak ölçeklenebilir uygulamalar yaratmayı mümkün kılar.

Mindsync ekibinin belirlediği ve çözüm aradığı Yapay Zeka sorunları;

Personel eksikliği. Uygulamalı yapay zeka alanındaki bilimsel araştırmalar Bugün, bu uzmanlar nadir ve pahalıdır. Ancak tüm bunlara rağmen, işin rekabet gücü yüksek olan doğası, mümkün olan en kısa sürede etkili çözümler bulmak için yüksek nitelikli personel gerektirir. Yapay zeka teknolojilerini kullanan veya kullanmaya çalışan kuruluşlar için kaynak yetersizliği ve maliyeti.

Hesaplama gücünün yüksek maliyeti. Veri öğrenme ve makine öğrenme görevleri genellikle kaynak yoğundur ve çok sayıda işlem ve / veya grafiksel işlem kullanılarak etkin bir şekilde çözülebilir. Google Cloud, Amazon AWS, Microsoft Azure gibi bulut hizmetlerini kullanarak, makul olmayan bir fiyatla da olsa bu sorunu çözebilirsiniz.

Sanayinin gelişmesine rağmen, hala zor bir soru.

Güvenlik sorunu Otomatik veri bütünlüğü ve sürüm kontrolü eksikliği. Bu makine öğrenme algoritmaları yüksek güvenlik gereksinimlerine sahiptir.

Müşteriler, siparişleri (görevleri) ayrıntılı gereklilikler, kayıtlar ve son teslim tarihleriyle birlikte mindsync platformundaki zorluklar şeklinde sipariş ederler. Ödüller birkaç platform katılımcısı tarafından paylaşılıyor. Uzmanlar, müşterilerin görevler için hazırlanmalarına, rekabet kurallarını belirlemelerine, görevlere yönelik çözümleri gözden geçirmelerine ve çalışmaları için ödül almalarına yardımcı olur. Müşteriler, görevleri için en iyi çözümü alırlar – algoritmalar ve veriler ile uzman değerlendirmeleri. Müşteriler ek gelir için platformumuzda ücretli çözümler yayınlayabilir.

TOKEN ve ICO Bilgisi:

Mindsync belirteci, platforma yatırım yapmak, AI çözümlerine erişmek ve makine öğrenmesi geliştiricileri, uzmanlar, gönüllüler ve araştırmacılar, bilgi işlem gücü ve büyük veri sağlayıcıları gibi katılımcıları ödüllendirmek için tasarlanmıştır. Mindsync belirteci, ERC20 yardımcı programı belirtecidir. Belirteçlerin sayısı sınırlıdır.

Token Sembolü: MAI
Standart: ERC20
Platform: Ethereum
Toplam Miktar: 1,000,000,000 MAI
Fiyat: 1 MAI = 0,14 USD
Kabul Edilen Ödeme: ETH, BTC, LTC
Yumuşak kapak: 30.000.000 MAI
Sert kapak: 500,000,000 MAI
Ön Satış Tarihi: 15.12.2018 – 15.01.2019
ICO Tarihi: 01.02.2019 – 01.03.2019

YOL HARİTASI:

Aralık 2018: Ön Satış
Q3 2019: Alfa sürümü, IPFS Depolama Çekirdeği
Şubat 2019: ICO
2019: DAO, Ölçeklenebilir API çözümleri
Q4 2019: Beta sürümü, Marka Exaas

Yapay Zeka ve Blockchain teknolojisini birleştirerek gelecek odaklı bu projenin başarılı olacağını düşünüyorum. Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilir ve devam eden ICO aşamasına katılmak için kendi kararınızı verebilirsiniz.

Website: https://mindsync.ai/
Teknik İnceleme: https://mindsync.ai/docs/whitepaper.pdf
OnePager: https://mindsync.ai/docs/onepager.pdf
Telegram: http://t.me/mindsync_ai
Facebook: https://fb.me/mindsync.ai.official
Twitter: https://twitter.com/mind_sync

Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1186229
Benim Ether Adres: 0x20719d9C3bF80d81C84B1BA006fcD3e59BA27012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir