Monvid: Video Seyretmede Blockchain Tabanlı Çözüm

Globalleşen dünyada bizlerin iletişim ve bilgi paylaşım alışkanlıkları da değişiyor. Daha önce kullandığımız araçların ve yöntemlerin çoğu değişti. Haberleri anlık öğrenip fotoğrafları ve videoları daha kolay paylaşabiliyoruz. Öğrenmek istediğimizi televizyondan ya da görsel medyadan öğrenebiliyoruz. Ayrıca sıkılınca ya da eğlenceli vakit geçirmek içinde televizyon ya da video seyrederiz. Video seyretmek için bazı abonelik işlemleri ya da sınırlamalarla karşılaşırız. Bizlere reklam arası video izletirler yani seyredeceğimiz videodan çok reklam seyretmek zorunda kalırız. Bulunduğumuz konuma göre kısıtlamalar ve erişim yasağı bile karşımıza çıkar. Blockchain platformu ile bu kısıtlamalar ve engellemelere karşı yeni bir proje geliştirildi. Bu projenin adı Monvid, şimdi size bu projeden bahsetmek istiyorum. Daha ayrıntılı bilgiye https://www.monvid.io internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Monvid, kullanımı kolay ve kesintisiz yani reklamsız bir video akışı, akış platformu sağlamak için cut-pass, filtre ve sensör kısıtlamaları için blockchain teknolojisini kullanan merkezi olmayan bir topluluk ağıdır. Nerede olursanız olun, Monvid favori video izleme deneyiminizi bir kısıtlama olmaksızın sunmak ister. Kurucular, kullanıcılara herhangi bir kısıtlama olmaksızın favori bir görüntüleme deneyimi sunmak isteyen bir platformdur. Herkes bu topluluğa katılabilir ve kaynaklarını platformla paylaşabilir.

Monvid, Blockchain teknolojisine dayanmaktadır ve topluluk tarafından sağlanan dağıtılmış bir uygulamadır. Herkes bu topluluğun bir parçası olabilir ve kaynakları platformla paylaşabilir. Monvid ayrıca P2P veya eşler arası ağları kullanır. Başka bir deyişle, bilgisayar sistemleri birbirleriyle İnternet üzerinden bağlanabilir. Her bilgisayar paylaşılan bir dosya sunucusu gibi davrandığından, dosyaları saklamak için merkezi bir sunucuya ihtiyacınız yoktur. P2P sistemi çok hızlıdır ve sorunsuz bir şekilde bir bilgisayardan diğerine dosya taşımanıza izin verir.

Platform, video erişiminde ve seyredilmesinde karşılaşılan problemleri doğru bir şekilde çözen başlıca iki adımı tasarladı. Eşler arası video paylaşım ölçüsü, video içeriğinin ücretsiz olarak erişilmesini sağlar ve aynı zamanda topluluk ilgisine ve erişimine dayalı olarak içerik oluşturucuya ödül kazandırır. Bu ölçü, videoların özel ve açık bir şekilde yayınlanmasını sağlar. Verilen kısıtlamalar, Monvid’in güçlü proxy video akışı ölçümü ile kolayca aşılabilir. Proxy video akışı, içerik oluşturucu ile kullanıcı arasındaki bir yolu, erişimi kontrol eden herhangi bir kısıtlama olmaksızın doğrudan ulaşılmasını sağlar. Bu yaklaşım içeriğe daha fazla erişim sağlar ve ayrıca kullanıcılar için daha geniş bir alternatife sahip içerik seçeneği sunar.

YOL KARİTASI,
Q1–2017 Fikir ve İlk Pazar Araştırması, 2017 yılının başında, bu projenin iki fikir üreticisi olan Antonio ve Adrian, bu merkezi olmayan video akış platformunun geliştirilmesi için bir ekip kurmaya başladılar.
Q3–2017 CrowdFunding Hakkında Daha Fazla Bilgi Ekibi oluşturduktan sonra, Blockchain’in büyük teknolojisi hakkında daha fazla şey öğrenmeye ve projemize daha fazla yatırımcı çekmek için kitlesel fonlama yardımına hazırız.
Q1–2018 Token Satışına Hazırlık ICO Piyasaya çıktıktan ve Ethereum Network’teki ilk para teklifiyle ilgili daha fazla şey öğrendikten sonra, bu ürünü tek platformda kullanmak için bir satışa hazırlıyoruz.
Q2–2018 Token Satış Öncesi Satış & Token Satış Başlangıcı Yılın ikinci çeyreğinde, satış öncesi jetonla başlayacağız ve ana satışa hazırlanacağız.
Q3–2018 Jeton satışları borsada kapandı ve borsada işlem görmeye başladık. Halka açık noktamızda alım satım yapmak için çok sayıda borsada görüştük. Bunlar Bittrex, Bina, Tidex, HitBTC, KuCoin, ama nihai kararlar değil. Ancak, yatırımcılarımız için en iyisini yapmaya çalışıyoruz.
Q3–2018 Canlı platformun Alfa sürümü ICO’nun tamamlanmasından hemen sonra ekibimiz, monvid platformun ilk alfa sürümünü yayınlayacak ve daha fazla müşteriyi platforma çekmeye başlayacak.
Q1–2019 Monvid Platform’un son sürümünün piyasaya sürülmesi Piyasadaki kamusal kullanım için nihai platformun son sürümünü yayınlayacağız.

Token ve ICO bilgileri ise,


Token Adı: MVID
Teton Fiyatı: 0,05 – 0,10 ABD doları
Token tipi: Ethereum ERC20
Ana satış: 1 Temmuz 2018’den 31 Ağustos 2018’e kadar devam edecek
Yumuşak kap: 500.000 $ (Ulaşıldı)
Sert kap: 5.000.000 $
Toplam arz: 200 milyon MVID’e
Satılacak token sayısı: % 70
Ödeme Çeşidi: BTC veya ETH

Fon dağıtımda şu şekilde paylaştırılacak,

Pazarlama:% 35
Yazılım Geliştirme Pazarlaması: % 30
Donanım & Asistan & Altyapı: % 15
Yasal Ücretler: % 10
Yönetim Ücreti: % 5
Satış ve Ortaklıklar: % 5

Dağıtılacak Bonus ise şu tabloya göre olacaktır,

Reklam değil istediğiniz videoyu kesintisiz ve ulaşım engeli olmadan seyredebilmemizi sağlayacak ve rakipleri arasında Blockchain platformu ile öne çıkacağını düşündüğümüz bu proje hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve ICO ya katılmak için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz.

Website: https://www.monvid.io
Whitepaper: https://monvid.io/docs/white-paper.pdf
Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4390570
Telegram: https://t.me/monvid_io
Twitter: https://twitter.com/monvid_io
Facebook: https://www.facebook.com/monvid.net
Reddit: https://www.reddit.com/r/monvid/
Medium: http://medium.com/@monvid.net/
Instagram: https://www.instagram.com/monvid.io

Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1434636

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir