OMNITY: GERÇEK VE DOĞRU BİLGİYE ULAŞMAK DAHA KOLAY VE HIZLI OLACAK

İçinde bulunduğumuz zaman diliminde altından daha değerli bir emtiya var artık; bu emtiya da bilgi. Şuanda neredeyse bütün işlemler dijital ortamda yapılıyor bundan dolayı da güncel ve güvenli bilgi çok değerli bir pozisyon alıyor. İnsanlık tarihinin başlangıcından günümüze kadar bilgiye sahip kişi ve kurumların her zaman diğerlerinden öne çıktığı da çok bariz bir şekilde görülmüştür. Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu? Sözünden yola çıkarsak bilginin önemini daha iyi anlarız.

Peki bizler bilgiye nasıl ulaşırız; bundan kısa bir zaman önce yüzlerce sayfalardan oluşan çok sayıda ciltlere sahip kitapları araştırırdık ve bunun içinde kütüphanelere giderdik. Şuanda ise dijital ortamda arama motorlarına istediğimiz soruyu sorup çıkan sonuçlardan bilgiye ulaşabiliyoruz. Yalnız bu arama sonuçları karşımıza binlerce sayfa çıkarıyor ve bunların arasında seçme yapmak zorunda kalıyoruz. Bu sonuçların arasında gerçek ve doğru olanı ayırt etmek ise uzmanlık gerektiriyor. Aradığımız sorunun içindeki kelimelerin geçtiği bütün sonuçlar listelenir, bu da fazla miktarda kafa karıştırır.

Teknolojinin bizlere sunduğu büyük yeniliklerden olan blockchain teknolojisi ve Yapay Zeka (AI) son zamanlarda çok kullanışlı bir platform oluşturdu. Blockchain Teknolojisinin sağladığı yüksek güvenlik, şeffaf yapı, merkezi olmayışı, hızlı ve aracısız olması gibi avantajlardan dolayı pek çok sektörde başarılı bir şekilde kullanılıyor. Kullanılan projeler ile pek çok soruna çözümler geliştirildi. Blockchain platformunda geliştirilen yeni ve başarılı bir proje ile bilgiye ulaşmanın zorluğu ortadan kalkacak, bu projenin adı OMNITY. Proje hakkında daha detaylı bilgiye https://www.omnity.io internet adresinden ya da https://www.omnity.io/static/ico/whitepaper.pdf teknik inceleme raporundan ulaşabilirsiniz.

OMNITY, özel belge havuzlarını birbirine bağlayan, kendiliğinden montajlı, merkezi olmayan bir bilgi sağlama sistemi ve bilim insanları, öğrenciler, araştırmacılar gibi her seviyede insanların için bir arama motorudur. Omnity servisi sadece web sitelerini değil aynı zamanda her türlü dokümanı, patenti, klinik çalışmayı, yasal ve adli vakanın yanı sıra şirketlerin iç dokümanlarını da endekslemektedir. Omnity, yüzlerce içerik kaynağından çekilen milyonlarca belge arasında trilyonlarca anlamsal bağlantı keşfeder. Omnity, bağlam ve öbek analizinin sonucunu almak için anahtar kelimeyi kullanır.

OMNITY motoru, normal arama motorlarından biraz farklı çalışır. Farklı belgelere ve anlamsal analize dayalı linkler arasında bağlantılar sağlar; bu da ihracın doğruluğunu büyük ölçüde artırır. Şu anda, serbestçe ulaşılabilen bilgi, tıp, mühendislik, finans ve hukuk konularında temel almaktadır. Ayrıca tamamen ücretsiz olacak yeterli kayıt ve tüm bilgi tabanlarına birkaç tıklamayla ulaşabileceksiniz.

OMNITY, fiziksel bir kütüphane kavramını benimser. Tüm dünyadaki farklı yazarlardan, yayıncılardan ve milliyetten bilgili kaynakları ve bilgilendirici belgeleri toplar. Ancak, fiziksel bir kütüphaneden farklı olarak. Omnity, insanların dünya çapında gerçek zamanlı erişebildiği merkezi olmayan depolama ağlarına materyal dağıtıyor, buna küresel ortak kullanım kütüphanesi deniyor. Başka bir şey, sistemin intihal ve diğer tahrip tehdidini tespit edebildiği ek güvenlik özelliğidir.

TOKEN ve ICO Bilgisi:

Omnity’yi belirteçlerle tüketen kullanıcılar, ücretsiz kullanıcı katmanının tüm özelliklerinin yanı sıra, daha önceden oluşturulmuş ve ticari hale getirilmiş Omnity hizmetlerinden faydalanır.

Token Sembolü: OM
Platform: ERC-20
Softcap: 9.000.000 USD
Hardcap: 50.000.000 USD

TAKIM:
2016 yılından beri faaliyet gösteren bu projenin başarılı ekibi;

Bilginin gerekliliğini ve önemini hepimiz çok iyi biliyoruz. Arama motorlarında en çok reklam veren ve tıklanan ana sayfada çıkar bu proje ile gerçek içerikler öne çıkacak bu da sağlıklı ve doğru bilgiye ulaşmamızı sağlayacak. Gereksiz bilgi kirliliğinden kurtulup aradığımız bilgiye ulaşmamızın önemini bilen bu projenin başarılı olacağını düşünüyorum. Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Website: https://www.omnity.io
White Paper: https://www.omnity.io/static/ico/whitepaper.pdf
Telegram: https://t.me/omnityio
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/omnity/
Facebook: https://www.facebook.com/OmnitySearch
Twitter: https://twitter.com/omnity_io

Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2535552
Benim Ether Adres: 0x20719d9C3bF80d81C84B1BA006fcD3e59BA27012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir