Petlife: BLOCKCHAİN GÜVENCESİYLE EVCİL HAYVAN SAHİPLERİ İLE VETERİNER HEKİMLERİ BULUŞTURAN PLATFORM

Gelişen ve değişen dünyada insanların yaşam şartları ve ekosistemi de değişiyor. Devamlı gelişen teknoloji ve endüstri sayesinde insanların alışkanlıkları ve davranışları da değişiyor. Eskiden yapamadığımız pek çok şeyi şuanda akıllı cihazlar ve internet sayesinde çok rahat bir şekilde yapabiliyoruz. Alışverişlerimizden finans işlemlerimize, iletişimden bilgi paylaşımı gibi bütün işlemlerimizi dijital ortamda yapabiliyoruz. İnsanların yaşam çevresi de çok fazla değişiyor, artık küçük köylerde ve kasabalarda değil daha çok büyük şehirlerde yaşıyoruz. Büyük şehirde yaşamakta insanlara iş ve sosyal aktivite olarak çok daha büyük fırsatlar verse de bazı imkanlardan mahrum bırakıyor. Bunlar temiz ve yeşil bir çevre, doğal yaşam, en iyi dostlarımız olan hayvanlardan uzaklaşma gibi sıralayabiliriz.

İnsanların çoğu hayvanlara olan sevgisini gidermek ya da onların koruyucu özelliklerinden yaralanarak emniyette olmak için kendi yaşam ortamlarında bir evcil hayvan besler. Evcil hayvanların insanlara sevgi ve merhamet duygusu aşıladığına inanıyorum. Hayvan dostu bu insanların bu yakın arkadaşları için başka bir ilgi ve alaka gösterir. Bu hayvanların bakımı, beslenmesi, sağlığı onlar için bir yük değil büyük bir mutluluk olarak algılanırlar.

Blockchain teknolojisinin son yıllarda çok fazla kullanılmasının sebebi olan sağladığı; yüksek güvenlik, şeffaf yapı, merkezi olmayışı, hızlı ve aracısız olması gibi avantajlar pek çok proje tarafından başarılı bir şekilde kullanıldı. Bu platformda gerçekleştirilen projeler ile birçok soruna çözüm üretiliyor. Şimdi sizlere çok sevdiğimiz evcil hayvanlarımızın sağlığı için blockchain platformunda oluşturulmuş başaralı ve gerekli bir projeden bahsetmek istiyorum. Bu projenin adı Petlife, proje hakkında daha detaylı bilgiye https://icopet.life/ internet adresinden ya da https://icopet.life/white-paper-en/ teknik inceleme raporundan ulaşabilirsiniz.

Petlife, uzaktan veteriner yardımı alarak evcil hayvanlarımızın sağlık kontrolleri ve tedavisini sağlayan uluslararası hizmet vermeyi amaçlayan internet üzerinden sağlık hizmeti verilen bir platformdur. Bu hizmeti uluslararası seviyede yapabilmek ve bu birlikteliği oluşturmak için blockchain teknolojisini başarılı bir şekilde kullanarak bu teknolojinin avantajlarını kullanmak istiyor. Şuanda 30’dan fazla veterinerin hizmet verdiği Petlife aktif bir oluşum ve amaçları çok çok daha yüksek sayıya ulaşmak çok daha fazla kişiye ulaşmak.

Petlife projesinin cerrahlar, terapistler, rehabilitasyon uzmanları ve onkologlardan oluşan her üyesi, hayvanın sahibine olası bir sorun hakkında tavsiyede bulunacak olan ücretsiz bir veterinerle kolayca iletişim kurabilir. Nitelikli bir görüş oluşturmak için tıbbi bilgi ve evcil hayvan göndermek de mümkündür.

Petlife platformunun çalışma sistemi;

Veterinerinizi ve iletişim şeklinizi seçme: Evcil hayvan sahibi bir veteriner – pratisyen hekim veya uzmanı seçer, örneğin cerrah, dermatolog, onkolog, daha sonra uygun zaman ve iletişim şekli – video konferans, çevrimiçi sohbet veya telefon görüşmesi.

Konsültasyon: Veteriner kaydını, hastalıkların tarihini, önceki testleri ve reçeteleri analiz eder ve hastayı sorgular. Konsültasyondan sonra veteriner ayrıntılı bir rapor hazırlar, elektronik reçete ve önerilerde bulunur.

Veri depolama: Elektronik tıbbi kayıt, veteriner veya evcil hayvan sahibi tarafından sunulan tüm tedavi ile ilgili verileri saklar. Tedaviye katılan tüm insanlar kayıtta belirtilmiştir. Evcil hayvanınızı satmak istemeniz durumunda, kayıt hayvanla birlikte satılacaktır.

Petlife temsilcilerinden yardım almak için, proje katılımcısı bir servis kartına sahip olmalıdır. Onunla uzmanların çalışmalarını ödeyecek. Yardıma bağlı olarak kartlarda beş değişik aşamaya sahip türlere ayrılır. Bunlar ÖNLEME, TEDAVİ, TEŞHİS, UZMANLAR ve AMELİYAT gibi kartlardır. Ayrıca her evcil hayvan sahibi, gereksinimlerine bağlı olarak kendi haritasını oluşturabilir. Her kart, kendi PETL belirteçlerinde ödenmesi gereken minimum miktara karşılık gelir.

Petlife sisteminin katılımcılarına sağladığı avantajlar;

Hayvan sahibine, kendisi için uygun olan herhangi bir zamanda danışmak;
Hayvana çevrimiçi bir sohbette yardımcı olmak için;
Bir doktor için maksimum bekleme süresi 15 dakikadan fazla değildir;
Sorun olması durumunda, sizi şehrinizdeki Petlife ofisine yönlendirecekler;
Evcil hayvanınız için özel bir tarif verin;
Petlife hizmetleri, özel bir veteriner almaktan çok daha ucuzdur.

TOKEN ve ICO Bilgisi:

Token Adı: PETL
Cins: ERC-20
Toplam Token Sayısı: 143.000.000 PETL
Satılık Token: 88.700.000 PETL
Fiyat: 1 PETL = 0,193 USD
ICO Öncesi: 29 Ekim 2018 tarihinden itibaren
ICO Faz 1: 10 Ocak 2019 ila 10 Şubat 2019
ICO Faz 2: 15 Şubat 2019 ila 15 Mart 2019
ICO Aşama 3: 17 Mart 2019 – 29 Nisan 2019
Kabul Edilen Ödeme Yöntemleri: ETH ve Fiat
Yumuşak kapak: 4.000.000 USD
Sert kap: 15.000.000 USD

TAKIM:

YOL HARİTASI:


Sağlık bizler için olduğu gibi çok sevdiğimiz hayvanlarımız içinde çok önemli bir konu, bu alanda geliştirilen bütün çalışmaların büyük desteğe ihtiyacı var. Dünyadaki veterinerleri evcil hayvanlarımızın sağlığı için internet ortamında bir araya getirecek bu projenin başarılı olacağını düşünüyorum. Proje hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak ve devam eden ICO aşamasına katılmak için aşağıdaki linkleri ziyaret edip daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Website: https://icopet.life/
Whitepaper: https://icopet.life/white-paper-en/
Ann Tread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4711038.0
Telegram: https://t.me/petlife_ico_rus
Facebook: https://www.facebook.com/Petlifeicorus/
Twitter: https://twitter.com/PetlifeICO
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/petlife-ico

Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1186229
Benim Ether Adres: 0x20719d9C3bF80d81C84B1BA006fcD3e59BA27012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir