QUANTOCOIN: KRİPTO PARALARIN FİAT PARA BİRİMİNE KOLAYCA DÖNÜŞTÜREN KRİPTO PARA BANKASI

Sınırların kalktığı dijital dünya bizlere birçok yeni imkanlar sunuyor. Alışverişlerimizi, bankacılık ve finans işlemlerimizi, haber alma ve bilgi paylaşımını, oyun oynama ve bunlar gibi daha birçok şeyi akıllı cihazlarımız ve internet sayesinde dijital ortamda kolaylıkla yapar olduk. Dünyanın başka bölgelerindeki ürüne ya da habere çok kolaylıkla ulaşabiliyoruz artık. Yatırımlarımızı ülke sınırları dışında başak ülkelere ve sektörlere de yapma olanağına sahibiz. Bizler için bu kadar çok fırsatlar tanıyan dijital ortamın güvenliği yani bilgi ve yatırımlarımızın güvenliğine çok dikkat etmemiz gerekir. Finans sektöründe başta bankalar olmak üzere diğer kurumlar bu alanda devamlı kendilerini olabilecek aksiliklere ve kötü niyetli kişilere karşı koruma altına alıyorlar.

Blockchain teknolojisi de dijital dünyanın tehditlerinden bizleri koruyacak yeni bir platform olarak son yıllarda çok kullanılır duruma geldi. Sağladığı yüksek güvenliğin yanında merkezi olmayışı, tam şeffaf bir yapıya sahip olması ve hızlı olması diğer avantajları olarak karşımıza çıkıyor. Bu platformda oluşturulan başarılı projeler ile pek çok soruna çözüm bulundu ve bu projelerin dijital para birimi olan kripto paralar da yatırım alanında bizlere farklı alternatifler sunuyor. Kripto para piyasasının önündeki en büyük iki engel olan gündelik hayatta kullanılamaması ve yeni yatırımcılara bilgi eksikliğinden kaynaklanan güvensiz ve karmaşık gelen yapısıdır. Şimdi sizlere kripto paraların gündelik hayatta kullanılmasında çözümler üreten yeni bir platformdan bahsetmek istiyorum. Bu projenin adı Quantocoin. Proje hakkında daha detaylı bilgiye https://quantocoin.io/ internet adresinden ya da https://quantocoin.io/wp-content/uploads/2018/07/WP_QTC_2562018-TESTING2-1.pdf teknik inceleme raporundan ulaşabilirsiniz.

Quantocoin, İnternet üzerinden hizmet satın alma, ödeme ve satma, fiat para birimi değişimi vb. Finansal hizmetlerin ve dijital bankacılığın geleceği için dünyanın en büyük sanal bankası olacak yeni nesil bir model geliştirdi. Bu model akıllı telefonlar, hem de her kullanıcı için güvenli hesaplar için kullanılacak biyolojik kimlik sisteminin yeni tip Blockchain teknolojisini kullanır. Bu, kripto finans dünyasının geleceğini geliştirmek için bir projedir. Quantocoin projesi dijital bankacılık sektöründe en çok karşılaşılan problem olan kripto para birimlerinin reel para birimlerine kolayca çevrilmesi konusunda önemli çalışmaları ile karşımıza çıkmaktadır. Waves blok zincirinin tepesinde oluşturulan fonların geleceği için bir platformdur. Zaman ve kaynak tasarrufu sağlayan araçlar ve hizmetler sunarak banka dışı büyümeyi hızlandırır.

Quantocoin platformu sayesinde bankacılık işlemlerinizi mobil uygulamaya entegre edilmesi sağlanacaktır. Bu mobil uygulamalar sayesinde, IOS ve Androıd tabanlı indirilebilecek ve reel para birimleri ile gerçekleştirilen işlemler kripto para birimleri kullanılarak da gerçekleştirmesini sağlayacaktır. Bu uygulama, NFC sisteminin POS cihazı olarak adlandırdığımız ödeme yöntemine entegre edilerek gerçekleştirilecektir. Bununla birlikte tüm hizmetler yalnızca akıllı telefonlara değil bilgisayar ve tablet üzerinden de kullanıma hazır hale getirilecektir. NFC sisteminin eş zamanlılık sağlayamadığında devreye QR Kodu girer. Tamamen dijitaldir ve ödemeler konusunda hızlı yanıt oluşturur.

Yeni temassız cihazlarda NFC, QR kodu ve işaret gibi yeni teknolojiler benimseyerek, yeni uygulamalar geliştikçe yeni işlemler hızla birikmiştir. Mobil ödemenin genişlemesinin 2020 yılına kadar Beş Trilyon ABD Doları olması beklenmektedir. Kripto para piyasasında da buna benzer bir büyüme beklentisi oluşmuştur.

Quantucoin Platformunun sahip olduğu fonksiyonlar;

Cüzdan: Döviz, transferler, havale
Sosyal Ödemeler: Yüksek güvenli iç sohbet
Anında Nakit: Günlük kullanıcılar için Cryptocurrency
Kripto Varlıklar Portföyü: Token portföy yönetimi algoritması
Kredilendirme ve Mikro Finansman: QTC kredilendirme protokolü
Geofencing: Benzersiz yakınlık fonksiyonları

TOKEN ve ICO Bilgisi:

Token Adı: Quantocoin
Token Sembolü: QTC
Blockchain: Waves
Fiyat: 1 QTC = 1,20 ABD doları
Soft Cap: 3.000.000 USD
Hard Cap: 70.000.000 USD
Toplam Arz: 99.000.000 QTC
Minimum Yatırım: 100 OTC
DTO Süresi: 1 Temmuz 2018 (GMT 00:00) – 30 Nisan 2019 (GMT 29:59)
Ödeme Yöntemleri: BTC, ETH, FİAT
Ülke: İngiltere
Beyaz liste / KYC: KYC
Yasak bölge: Güney Kore

TAKIM:

YOL HARİTASI:

Gündelik hayatta kripto para kullanılmasını sağlayacak ve kripto paraları reel paralara kolayca dönüşmesinde çözüm sunan bir platform. Bu projenin kripto para piyasasının gelişmesine büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Aşağıdaki linkleri ziyaret ederek proje hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve kendi fikrinizi oluşturup devam eden ICO aşamasına katılma konusunda karar verebilirsiniz.

Web Sitesi: https://www.quantocoin.io/
Teknik İnceleme: https://quantocoin.io/wp-content/uploads/2018/07/WP_QTC_2562018-TESTING2-1.pdf
Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2897398.0
Telegram: https://t.me/QTCcoin
Twitter: https://twitter.com/Quantocoin
Facebook: https://www.facebook.com/qtcdto/
Reddit : https://www.reddit.com/user/Quantocoin/
Github: https://github.com/Quantocoin
Medium: https://medium.com/@Quantocoin
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC9fCUh5XSXBsVTDJ9Bsdt1w

Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1434636
Benim Waves Adres: 3PEDtf9bEtG1x1s1H28Wysd6qa1nRULyvtM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir