TeraWATT: TASARRUFLU LED AYDINLATMA PLATFORMU

İnsanların hayatını kolaylaştırmak ve yaşam kalitesini arttırmak için bilim insanları devamlı çalışıp yeni icatlar bulmak için çalışır. Bulanan bu icatları bizlerin hizmetine sunarlar. Bu konuda teknolojinin de devamlı gelişmesi herkes için kolaylıklar sağlıyor. Teknolojinin her sektörde ve alanda yenilikler getirmesi çok güzel ama bizlere bazı kısıtlamalarda getirir duruma geldi. Bunlardan en önemlisi elektrik enerjisine olan ihtiyaçtan dolayı, elektrik olmadan birçok alanda elimiz kolumuz bağlanır, hiç bir şey yapamayız. Kullandığımız aletler ve eşyaların neredeyse tamamı elektrikle çalışır durumda olduğundan elektriğe muhtaç bir yaşam sürmekteyiz. İnsanlar için su, hava ve yemek ne kadar önemli ise elektrikte cihaz ve eşyalar için o kadar önemlidir. Bu kadar gerekli bir şeyi üretmekte çok masraflı ve çevreye zararlı etkiler yapabilir. Zararlı etkiler yapmasının sebebi fosil yakıtların yanmasıyla çalışan elektrik santralleri veya nükleer santrallerin çevreyi kirletmesidir. Son yıllarda yenilenebilir ve çevre dostu elektrik üretimine ağırlık veren ülkelerin sayısı devamlı artmaktadır.

Elektrik tüketimi gelişen teknolojik cihazların elektriğe ihtiyacından dolayı devamlı artıyor. Bu artan ihtiyacı karşılamak için firmalar devamlı bu alana yatırım yapmak zorunda kalıyor. Elektrik üretiminde doğayı kullanarak rüzgardan, güneş ışınlarından veya akarsulardan faydalanan insanlar bu konuda yeni kaynaklar arayarak elektrik üretiminde çeşitlilik yaratmak istiyorlar. Ama şunu da unutmayalım ki üretimi arttırmak hedef olabilir ama üretileni kontrollü kullanmak ve tasarruf etmekte bir çözümdür. Son yıllarda teknolojinin bizlere sağladığı yeniliklerden olan Blockchain platformu da bizler için birçok sektörde yeni çözümlerle bizlere yol gösteriyor. Merkezi olmayan, yüksek güvenlikli ve tam şeffaf bir platform olan Blockchain platformu, bu kadar çok önemli olan enerji sektöründe de bizlere yardımcı oluyor. Aydınlatmada kullandığımız elektrik enerjisinin tasarrufunda bizlere çözüm sunan Blockchain tabanlı bir projeden bahsetmek istiyorum sizlere bu projenin adı Terawatt.

Terawatt, her türlü aydınlatmada LED (ışık yayan diyot) kullanımını blockchain platformu ile birleştiren bir projedir LED ampulleri piyasadaki CFL ve akkor ampuller gibi diğer ampullerden daha uzun süre dayanır. Başlangıçta, LED lambaları, sahip olduğu dayanıklılık ve verim kombinasyonu nedeniyle daha pahalıya mal olurken, daha sonra fiyatlar önemli ölçüde düştü. Şu anda en iyi LED ampuller, enerji tüketimini akkor ampullere göre % 85, flüoresan lambalara göre % 40 oranında keserek, kullanım süreside durmadan kullanıldığında 5 yıla kadar dayanabiliyor. LED’lerin ömrü, akkor ampullerden 50 kat daha uzun ve flüoresanlardan 3 ila 7 kat daha uzundur. Ayrıca, LED ampuller kompakt floresan ışıklardan (CFL’ler) daha üstün ışık kalitesi sağlar. Bu nedenle, son derece uygun maliyetlidir, elektrik faturalarını büyük ölçüde azaltır, zaman içinde kârlıdır ve çevreye zararlı sera gazı emisyonlarını azalttığı için çevreyi korumaya yardımcı olur.

Terawatt’ın küresel aydınlatmadaki elektrik tüketimini 2035 yılına kadar yüzde 50 azaltma ve aydınlatma oranını yüzde 50 artırmayı planlamasının bir parçası olarak ekip, Merkezi Olmayan Özerk Organizasyon (DAO) geliştirmeye hedef olarak kendine belirlemiştir. DAO, şerit adama hissedarlar tarafından üretilen ve kullanılan fonların merkezi bir deposu olarak tanımlanacaktır (dünya çapında kamu şirketleri, LED satıcıları, işletmeler, Token Sahipleri ve enerji müşterileri). Terawatt, küresel ödemeler için bir DAO ve Ethereum tabanlı, özel para birimi oluşturacaktır.

Kullandığınız veya kullanmayı düşündüğünüz LED’ler sayesinde, aynı anda birçok avantaj sağlayacaksınız, maliyet verimliliği, kirliliği azaltacak ve yarının ihtiyaçlarını karşılamak için enerji talebini yavaşlatacak. LED’lerin kitlesel kullanımına izin vermek ve ışık tüketimini artırırken enerji tüketimini azaltmak yani daha az enerji ile daha çok aydınlatma için Blockchain Teknolojisinden yararlanma düşüncesiyle Terawatt’ın yaratıcı ekibi, bunları mümkün kılmak için bize bir umut verdi.

TAKIM

YOL HARİTASI

TOKEN ve ICO BİLGİLERİ

Simgesi: LED
Platform: Ethereum
Kabul: ETH
Özel satış Tarihi: Haziran 2018
Ön ICO Tarihi: Temmuz 2018
Ön ICO Fiyatı 1 LED = 0,30 USD
ICO Tarihi: Eylül 2018
Fiyat 1 LED = 0,40 USD
Minimum yatırım: 0,2 ETH
Soft Cap: 500.000 ABD doları
Hard Cap: 11.460.000 ABD doları
ToplamToken Miktarı: 100.000.000 LED
KYC: Tüm yatırımcılar için gerekli

Enerji sektörü için yapılan bütün projeler çok önemi ama bu projenin üretimin dışında kullanım ve tasarruf noktasında da somut çözümler sunmasından dolayı diğer projelerden öne çıkan ayrı bir özelliği var. Projenin ICO aşamasına katılmak ve daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz.

Web sitesi: https://terawattled.com/

Teknik İnceleme: https://terawattled.com/assets/Terawatt.pdf

ANN Konu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4180151.0

Twitter: https://twitter.com/terawatt_led

Facebook: https://www.facebook.com/Terawatt/

Telegram: https://t.me/TeraWattICO

Reddit: https://www.reddit.com/u/terawatt_2018/?st=JD8B83Z2&sh=f29f32f4

outube: https://www.youtube.com/channel/UCNtUjNIRzbUQBK95dYinJhQ

Github: https://github.com/terawattled

Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1434636

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir