Tokoin: KÜÇÜK İŞLETMELERİN TİCARETİ VE BÜYÜMESİ İÇİN DESTEK PLATFORMU

Finans ve bankacılık sektörleri gelişen teknoloji sayesinde neredeyse bütün işlemlerini dijital ortamda yapar duruma geldi. Teknolojideki büyük değişim ve yeni gelişmeler ile birlikte işlem yaparken kişilere bağımlılık ortadan kalkıyor. Şuanda internet sayesinde insanlar dünyanın her yerindeki ürüne ve bilgiye çok kolay bir şekilde ulaşabiliyor. Sınırların olmadığı bu sanal ortamda her alanda büyük rekabet yaşanıyor. Reklam ve pazarlama stratejileri de buna paralel olarak çok büyük bir emek gerektiriyor. Küçük ve Orta büyüklükteki işletmeler için haksız rekabet ortamı oluşturuluyor. Finansal olarak güçlü firmalar küçükleri ezebiliyor. Serbest piyasa ekonomisinde bunlar normal şeyler ama dijital ortamda bu çok acımasız bir rekabet ortamı oluşturabiliyor.

Yaklaşık 10 yıl önce hayatımıza giren Kripto Paraların temelini oluşturan Blockchain teknoloji sayesinde pek çok soruna çözüm geliştirildi. Blockchain Ekosisteminin sağladığı yüksek güvenlik, tam şeffaf yapı, merkezi olmayışı, hızlı ve aracısız olması gibi avantajları ile oluşturulan başarılı projeler sayesinde bu çözümler gerçekleştirildi. Oluşturulan Uçtan uca akıllı sözleşmeler ile güvenli bir ortamda projeler geliştiriliyor.

Finansal desteğe ihtiyacı olan Mikro Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (MSME) için bu desteği bulmak çok sıkıntılı bir süreçtir. Gereksiz yazışmalar, abartılı güvenceler, uzun zaman alması, yüksek faizler gibi birçok sorunlar çıkar. Blockchain Teknolojisi sayesinde bu kategorideki işletmelere yardımcı olacak ve onlara destek verecek yeni bir projeden bahsetmek istiyorum sizlere, bu projenin adı TOKOIN. Proje hakkında daha detaylı bilgiye https://www.tokoin.io/ internet adresinden ya da https://www.tokoin.io/whitepaper/Whitepaper.pdf?id=05f5c9d62d22ae24ea82 teknik inceleme raporundan ulaşabilirsiniz.

Tokoin, Mikro Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (MSME) için finansal destek bulmalarında yardımcı olacak ve tedarikçilerinin bu işletmelere güvenini arttırabilecek bir ortam oluşturmayı hedefleyen Blockchain tabanlı bir platformdur. Gelişmekte olan ülkelerde büyük bir istihdam sağlayan ve ekonominin ana gücü olan MSME için rekabet ve finansal destek konusunda büyük destek sağlayacak bir alt yapı oluşturulacak. Bu platform da elde edecekleri Dijital Kimlik ve Küresel bir kredi notu aracılığı ile küçük işletmelere ek finansman sağlanacaktır.

Bu resim için metin sağlanmadı

Tokoin, dijital işletme kimliğini ve MSME’nin tedarikçi ve finansal kurumlar için kabul edilebilir bir güvenilirlik puanı olarak itibarını sağlayan bir platformdur. En basit ifade ile MSME İşletmelerinin blockchain teknolojisinin yardımı ile kolaylıkla ulaşabileceği ve istediği zaman kullanabileceği bir işletme kredisi oluşturmayı hedefliyor. MSME işletmelerinin diğer bir sıkıntısı da ürünlerinin tedarik edildiği fiyatın yeterince düşük olmamasıdır. Tokoin platformuna katılan işletmeler dünyanın herhangi bir yerindeki tedarikçiler ile pazarlık yapabilir ve çok ucuza mal satın alabilir.

Dijital İş Kimliği Nedir?

Ticari kredileri uygulama standartlarına uygun ticari kredi değerlendirmeleri oluşturmayı hedefliyoruz.

1. Doğrudan markaya en düşük fiyata toplu satın almak için teklif

2. Satın alma faaliyetlerini kaydedin ve büyüyen bir işletmedeki etkenlerden biri olarak ün kazanın

3. Tokoin platformunda gerçekleşen her işlem, yakın gelecekte ipotek olarak kullanılmak üzere güvenilirlik kaydı olarak tutulacaktır.

4. Bilinmeyen aracılarla yapılan işlemlerden kaynaklanan dolandırıcılık veya hasar riskinden kaçının

5. Mağaza bir hediye belirler ve bunu her işlem için indirim talep etmek için kullanır

Tokoin platformunun benzer projelere göre avantajı yenilikçi olması, katılımcılarına para kazandıracak olması, uygulanabilir bir yapı geliştirmesi, farklı fikirlere değer veren bir ekip olması, ve de en önemlisi dijital bir veri tabanı oluşturmaya çalışıyor. Herhangi bir küçük ve orta ölçekli işletme bu dijital veri tabanından yararlanabilir. Yalnızca bu verileri sağlamak isteyen şirketler, işletme bilgilerini Tokoin sisteminde tutar. Tokoin ekibi bir KYC sistemi kuruyor. İş doğruluğunu sağlamak, tüm işlerin adil ve güvenilir olmasını sağlamak.

Bu resim için metin sağlanmadı

Tokoin küçük şirketlerin kendi aralarındaki iletişimi arttırmak ve kaynaklara gerçekçi işletmeler için avantajlı fiyatlarla ulaşabilmelerini sağlayabilmek amacıyla ekosistem üzerinde Perakende Pazarı kuracak. Bu perakende pazarı aracılar olmadan B2B (İşletmeden işletmeye doğrudan) ve B2C (İşletmeden müşteriye doğrudan) esaslarına dayandırarak işletmelerin ve bireylerin daha az maliyetle ihtiyaçlarını giderebilmesini sağlayacak. Bu yöntemlerin kullanılmasıyla birlikte oluşturulacak perakende pazarının rakiplerine karşı oldukça avantajlı duruma gelecek ve E-Ticaret sektöründeki amansız rekabete dayanabilecek.

TOKEN BİLGİSİ:

Tоkеn Adı: Tоkоіn

Tоkеn Sembоlü: TOKO

Token Tipi: ERC-20

Sоft Cup: 8,000,000 USD

Hard Cup: 25,000,000 USD

Toplam Token Miktarı: 2.000.000.000 TOKO

Satılacak Token Miktarı: 700.000.000 TOKO (%35)

Ülke: Endonezya

Bu resim için metin sağlanmadı

 

TAKIM:

Reiner Rahardja: Kurucu Ortak ve CEO

Welly Salim: CTO

Eddy Christian Ng: COO

Niko Tanadi: Proje Yöneticisi

Adi Darda Gaudiamo: Yaratıcı Başkan

Ignasius Michael: Genel Müdür Müdürü

Oktafia Putri: Topluluk Yöneticisi

Mutia Anisa: Grafik Tasarımcısı

Syifa Mutiara Putri: Etkinlik Koordinatörü

Stephanus Andreas: Operasyon Yöneticisi

Bu resim için metin sağlanmadı
Bu resim için metin sağlanmadı

DANIŞMANLAR

Dahlan Iskan: Danışman

Tiago Alves: Danışman

Richard Yoon: Danışman

HongZhuang Lim: Proje Danışmanı

Suyong Park: Proje Danışmanı

Bu resim için metin sağlanmadı

İŞ ORTAKLARI:

Blok Crafters Capital; blockchain, start-up ve finans alanlarında uzman bir gruptur.

D.Street ; Koreli bir Blockchain medya platformu, Tokoin’in uluslararası kapsamını desteklemek için. Güney Kore’deki üç endüstri liderinin ortak girişimi olan MK Media Group, Dayli Financial Group ve Block Crafters.

Refereum; Video oyunlarını tanıtmaya yardımcı olan etkileyicileri (flamalar ve YouTubers gibi) ödüllendirmeyi amaçlayan blok zincir tabanlı bir platform

Ralali.com; Endonezya’daki en büyük mevcut iş platformudur ve MSME’lerin iyileştirmeler yapmasına ve operasyonlarını dijital olarak sürdürmesine yardımcı olur.

pasarpolis.com; PT PasarPolis Indonesia, Endonezya’daki ilk sigorta piyasasıdır.

Tomochain; Tomochain şeffaflık, denetlenebilirlik ve hızlı ve kolay entegrasyon anlamında güvenilebilen ölçeklenebilir bir blok zinciri altyapısı sunar.

MSME Dostları; MSME’lerin ortak ağlara yol açan resmi ağ erişiminin faydalarını elde etmelerini kolaylaştıran ve daha büyük işletme ekosistemine girerken güveni artıran Endonezya’daki MSME topluluğudur.

YOL HARİTASI:

Bu resim için metin sağlanmadı

Küçük işletmelerin en büyük sorunu olan uygun fiyata ürün alamamak ve ihtiyaç duyduğunda finansal destek bulamamaktır. Küresel piyasalarda rekabet edebilmek için bunlar çok önemli sorunlardır. Bu iki büyük soruna blockchain güvencesi ve şeffaflığı ile çözüm getiren TOKOIN platformu tamamen işletme dostu bir platform yaratıyor. Oluşturulacak dijital kimlik sayesinde hem yatırımcılar güvenli işletmelere yatırım yapacak hem de küçük işletmeler sorunsuz bir finansal yapıya sahip olacak. Bu sistem sayesinde Kazan kazandır mantığı ile yatırım yapanda, işletmede kazanacak. Bu projenin başarılı olacağını ve küçük işletmelere büyük katkı yapacağını düşünüyorum. Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşıp, projeye dahil olma kararınızı kendiniz verebilirsiniz.

Website: https://www.tokoin.io/

Whitepaper: https://www.tokoin.io/whitepaper/Whitepaper.pdf?id=05f5c9d62d22ae24ea82

Telegram: http://t.me/tokoinglobal

Facebook: https://www.facebook.com/TokoinOfficial

Twitter: https://twitter.com/TokoinOfficial

Instagram: https://www.instagram.com/tokoinofficial

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/tokoinofficial/

Medium: https://medium.com/@tokoin

Quora: https://www.quora.com/profile/Tokoin-Official-1

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCOncpHAzRWWjx6HBp4wAhbg/featured

 

Bitcointalk Username: bitcether

Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2535552

Benim Ether Adres: 0x20719d9C3bF80d81C84B1BA006fcD3e59BA27012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir