VANTA: MERKEZİ OLMAYAN AĞ İLE GERÇEK ZAMANLI, GERÇEK VE ÖZEL BAĞLANTI

İnsanlık tarihinin dönüm noktalarından birisi olan internetin icadından bu zamana kadar alışkanlıklarımız ve davranışlarımız başta olmak üzere pek çok şeyimiz değişti. Şuanda nerdeyse bütün işlemlerimizi internet sayesinde dijital ortamda yapabiliyoruz artık. Dünyada en değerli şirketlerde bu alanda hizmet veren teknoloji ya da E-ticaret firmaları oldu. Dijital dünyada anlık olarak pek çok işlemimizi aracısız olarak yapıp gerçek bilgiye ya da ürüne çok kolaylıkla ulaşabiliyoruz. Başta finans ve alışverişlerimizi, bilgi paylaşımı ve iletişimimizi bu ortamda yapıp sosyal medya siteleri ile de bütün boş zamanlarımızı dijital ortamda geçiriyoruz. Dünya nüfusunun yarıdan fazlasının kullandığı internetin gücünü hepimiz tahmin edebiliriz.

Yaklaşık on yıl önce tanıştığımız kripto paraların temelini oluşturan Blockchain teknolojisi de dijital dünyanın geliştirdiği en büyük yeniliklerin başında geliyor. Blockchain platformunun sağladığı yüksek güvenlik, tam şeffaf yapı, merkezi olmayışı, hızlı ve aracısız olması gibi avantajları sayesinde pek çok projede başarılı bir şekilde kullanılarak yine pek çok soruna çözüm üretildi. Bilginin ve bilgi güvenliğinin değeri şuanda en kıymetli varlık olarak görünen dijital dünyan da blockchain teknolojisinin değeri daha da iyi anlaşılır. Bu platformun geleceğin şekillendirilmesinde çok büyük bir yer alacağını kesin olarak söyleyebiliriz.

Blockchain platformunda oluşturulmuş merkezi olmayan yeni bir ağ olan başarılı bir projeden bahsetmek istiyorum sizlere, bu projenin adı VANTA. Proje hakkında daha detaylı bilgiye https://vanta.network internet adresinden https://vanta.network/doc/VANTA_White_Paper.pdf ya da teknik inceleme raporundan ulaşabilirsiniz.

VANTA, bu ağa katılan kullanıcıların yüksek kalitede veri iletimi ve düşük maliyetli hizmetler sağlamalarını sağlayan merkezi olmayan ağ, gerçek zamanlı, güvenli ve özel etkileşim sağlayan yeni ve benzersiz bir akıllı gerçek zamanlı ağdır. Çeşitli dosyaları, mesajları, video ve sesleri, veri işleme İnternetini ve çok daha fazlasını gerçek zamanlı olarak ve gecikmeden aktarmak gibi değişik alanlarda kullanılabilecek yeni bir yaklaşıma sahip çok kullanışlı yeni bir ağdır. Ayrıca çeşitli verilerin güvenli ve şeffaf bir şekilde aktarılmasını ve saklanmasını sağlanması, modullere ve düğümlere gerçek zamanlı, dürüst, hızlı ve ucuz bir şekilde bağlanmayı mümkün kılması için blockchain teknolojisi kullanılmıştır.
VANTA ekibinin belirlediği ve çözmeyi amaçladığı sorunlar;

Bant genişliğini ve ağ maliyetini artırın. Gerçek zamanlı olarak çeşitli ağları destekleyen mevcut ağlar ve altyapılar, bant genişliği sınırlamalarına ulaşır. VANTA, performansı her yıl hızla artmakta olan ve gerçek zamanlı olarak ağlar oluşturmaya yardımcı olan dünya çapında sıradan bilgisayarlar ve mobil cihazlar sağlayarak bant genişliği ve maliyeti ile ilgili sorunları çözmektedir.

Gerçek zamanlı ağlar geliştirmenin maliyetleri ve merkezi servislerle ilgili sorunlar. Pek çok şirket, gerçek zamanlı ağ hizmetleri geliştiremez veya kısıtlayamaz. Birçok şirket, ücret artışına neden olan merkezi API hizmetlerini kullanmak zorunda kalmaktadır; sağlayıcı, API hizmetini haber vermeksizin durdurabilir ve merkezi bir sunucuda depolanan veriler güvenlik ve gizliliklerini garanti etmez. Bu sorun, gerçek zamanlı ağlar için, hiç kimseye ait olmayan ve hiç kimse tarafından kontrol edilmeyen, merkezi olmayan bir ağ oluşturmak suretiyle çözülür.

Kişisel verilerin aktarılması ve depolanmasından kaynaklanan gizlilik sorunları. Merkezi sunucularda iletilecek ve saklanacak veriler çalınabilir. Blockchain kullanılarak, verilerin aktarılması, saklanması ve silinmesi süreci bağımsız ve şeffaf olacaktır. Ve merkezi olmayan düğümler gerçek zamanlı olarak veri ileten ve depolayan verilerin çalınmasını veya kötüye kullanılmasını önler.

Cihazlar tarafından üretilen verilere erişim ve veri kullanım ücretleri. VANTA, gerçek zamanlı olarak hızlı ve güvenli bir şekilde veri gönderip alabilen, her duruma göre ağları anında yapılandıran rekabetçi bir sistem yaratabilen verimli bir sistem yaratmayı amaçlamaktadır.

Taraflar arasındaki iletişimde güven ve çeşitli cihazlardan iletilen verilere güven. Yakın gelecekte, insanlar ve cihazlar arasında gerçek zamanlı olarak giderek daha fazla temas olacak, bu da güvenilir tahminler gerektirecektir. Gelecekte, kişinin günlük yaşamla meşgul olup olmadığına veya şirketin iş yapmasına bakılmaksızın, güven sağlanacaktır.

VANTA’nın Getirdiği Avantajlar;

Geliştiriciler için; Geliştirilmesi ve düşük maliyetle bir ölçeklenebilir, güvenilir ve yüksek güvenlikli gerçek zamanlı iletişim hizmeti çalışırlar.
Kullanıcılar için; Gizlilik konusunda endişelenmenize gerek kalmadan farklı yüksek kalitede hizmetleri ücretsiz olarak veya neredeyse ücretsiz olarak kullanın.
Kuruluşlar için; Farklı kuruluşlar arasında blok zinciri tabanlı bir telekomünikasyon ağı kurun.

TOKEN ve ICO Bilgisi:

Token Adı: VANTA
Token Sembol: VNT
Platform: Ethereum
Tip: ERC20
Fiyat: $ 0.00088 USD
Kabul Edilen Paralar: ETH, BTC
Hardcap: 15.000.000 USD
Toplam arz: 56.2 milyar VNT
Satılacak Token: 19.670.000.000 (35%)

YOL HARİTASI:

İŞ ORTAKLARI:

TAKIM:

VANTA Ağı’nın kurucusu olan Ryan Seo, Yonsei Üniversitesi’nden bilgisayar bilimi üzerine lisans derecesi almıştır. Ryan, yaklaşık 5 yıl Hewlett Packard Enterprise’da BCS’nin (Unix) kurumsal hesap yöneticisi ve satış uzmanı olarak çalıştı ve daha sonra bir buçuk yıl boyunca satış temsilcisi olarak Oracle JAPAC’a katıldı. Oracle’dan ayrıldıktan sonra Ryan, telekomünikasyon konusunda uzmanlaşmış bir yazılım şirketi olan Voiceloco’yu kurdu. Profesyonellik, takımın tecrübesi, düşünceli hareket mekanizması ve güvenilir ortakların varlığı, ekibi hedeflenen amaca yönlendirecektir.

Başarılı bir ekip tarafından oluşturulan bu Vanta Ağı projesinin internet üzerinde yapacağı yeniliklerin çok faydalı olacağını ve projenin başarılı olacağını düşünüyorum. Proje katılımcılarına büyük katkı sağlayacak ve yeni çözümler getirecek. Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilir ve ICO aşamasını değerlendirme fikrini kendiniz oluşturabilirsiniz.

Website: https://vanta.network
Whitepaper: https://vanta.network/doc/VANTA_White_Paper.pdf
ANN Thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5095100
Telegram: https://t.me/vantanetwork
Facebook: https://www.facebook.com/vantanetwork/
Twitter: https://twitter.com/vantanetwork
Medium: https://medium.com/vantanetwork
Reddit: https://www.reddit.com/r/vantanetwork/
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/vantanetwork
ICO: https://www.cashierest.com

Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1186229
Benim Ether Adres: 0x20719d9C3bF80d81C84B1BA006fcD3e59BA27012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir