WINBIX: GÜVENLİ BİR ORTAMDA YENİ SATIŞ SİSTEMİ

Dünyanın en güçlü ülkeleri üretimi, sanayisi ve ticareti en sağlam temellere dayanan ülkeler olarak karşımıza çıkıyor. İnsanlık tarihi var olduktan bugüne kadar geçerli olan Ticaret de bunlardan en belirleyici faktör olarak karşımıza çıkıyor. Uluslararası ticaretinde yüksek rakamlara ulaşan ve pozitif alanda fazla veren ülkeler USA, Çin, Japonya, Almanya gibi devletler bugün en güçlü ülkeler. Bu örneği şahıslara ya da firmalar içinde verebiliriz. Şuanda yaşadığımız dünya ekonomisini etkileyen Ticaret Savaşları da bunu çok iyi kanıtlıyor.

Sınırların kalktığı dijital ortamda ticaretin ve alışverişinde şekli de değişiyor. Alışverişlerin büyük bir kısmı internet sayesinde dijital ortamda E-Ticaret yoluyla yapılıyor. Bugün E-Ticaret çok hızlı gelişiyor ve neredeyse bütün firmaların alışveriş siteleri var ve artık rekabet kendi ülke sınırlarını aşarak dünya geneline yayılıyor. Ayrıca müşteri yani hedef kitlede çok daha bilinçli ve kıyaslayıcı oluyor.

Alışverişlerde alıcılar ve satıcılar arasında güven eksikliğinden kaynaklanan sorunlar yaşanır. Alıcılar ürün kalitesinden satıcılarda ödeme konusunda şüphe duyar. Bunun çözümü de yine teknoloji bize sunuyor, Blockchain Teknolojisi ile oluşturulan akıllı sözleşmeler sayesinde yüksek güvenlik ve tam şeffaflık sağlanarak bu sorunlar ortadan kalkıyor.

Alıcılar ile satıcıları doğru bir ortamda buluşturan maksimum verimlilik sağlayarak her iki tarafında güvenle ve avantajlı bir alışveriş yapmasını sağlayacak Blockchain tabanlı bir projeden bahsetmek istiyorum sizlere. Bu projenin adı WINBIX, proje hakkında daha detaylı bilgiye https://winbix.io/ internet adresinden ya da https://winbix.io/whitepaper/Whitepaper_en.pdf teknik inceleme raporundan ulaşabilirsiniz.

WINBIX, güvenli bir ortamda ters açık arttırma sistemine dayanarak bir ürünün talep fiyatına satılması için satıcı ile alıcıları bir araya getiren bir platformdur. Bu platform ile satıcının ürünlerini kendisi için maksimum verimlilikle satmasını ve aynı zamanda alıcının da bu ürünleri kendisi için uygun bir fiyata almasını sağlayan yeni bir satış sistemi oluşturmayı amaçlayan yeni bir ticaret sistemi olarak tasarlanmıştır. Sistem ters açık artırma modelini kullanır. Katılımcılardan biri açık artırmayı durdurana kadar ürün fiyatı düşer ve açık artırmayı durduran ilk alıcı kazanır.

WINBIX sistemi tarafından oluşturulan özel bir algoritma ile teklif adımı ve fiyatın alt sınırı, satıcının gereksinimlerini, açık artırmadaki katılımcı sayısını, önceki turlardan elde edilen sonuçları ve diğer faktörleri dikkate alır ayrıca bu sayede açık artırmanın nasıl gittiğini bilgisine ulaşılamaz. Fiyat indirimi artışı, önceki fiyat ve durma fiyat aralığında rastgele belirlenir bundan dolayı da bir sonraki her bir fiyat değeri alıcı tarafından bilinmemektedir. Fiyat indirimi için zaman aralığı Satıcı tarafından her ürün için belirlenir. Stok bakiyesi Alıcı için kullanılamaz, her ürün Satıcılar için teklif oluşturma ve onaylanması halinde istenen fiyata ürün satın alma fırsatı olabilir.

WINBIX projesinin geliştirilmesinde ve fon toplamak için yapacağı ICO aşamasının da güvenilir olması için DAICO sistemi kullanılacak. Sahte veya kağıt üzerinden ileri gitmeyen projelerin tespitini sağlayarak yatırımcıların haklarını koruyan DAICO sistemi ile projesi oluşturulacak. Bu sayede proje gerçek manada fon toplayacak ve yatırımcılarda gerçek bir projeye yatırım yaparak projenin başarılı olmasında gerekli desteği sağlamış olacak.

WINBIX Platformunun özellikleri;

DAICO sistemini kullanması.

Fiyat indirim aralığı, önceki fiyat ve bu değerin durduğu noktaya ve müteakip fiyatların tutarına göre alıcı tarafından bilinmeyen rastgele belirlenir.

Parti başına asgari satıcı fiyatının rastgele belirlenmesi sağlanır. Bu değer alıcı tarafından bilinmez.

Stok durumu alıcıya ilan edilir edilmez, her fiyat en yüksek olabilir.

Alıcı, sistemin alıcıya bildirmesi gereken herhangi bir fiyat değerini ayarlayabilir ve satıcı bu bilgilere erişebilir. Böylece fiyat oluşum seviyesini tahmin etmek mümkündür.

Fiyat indirimi ile ilgili tüm kalemler satıcı tarafından belirlenir. Ürünün istenilen fiyattan satın alınması için bazı fırsatlar yaratılmıştır. Satışların maliyeti ile sunulan hizmetlerin kalitesindeki artış ile satılan ürünler dikkate alınır. Herhangi bir anlaşmazlık durumunda bağımsız bir tahkim sistemi kurulur. Tüketici veya alıcı, sunulan hizmetlerin veya satıcının işlerinin kalitesinin ayrı bir değerlendirmesini talep edebilir.

 

TOKEN ve ICO Bilgisi:

Token Simgesi: WBX

Platform: Ethereum

Token Türü: ERC20

ICO FiyatI: 0.0013 ETH

Soft Cup: 31.250.000 WBX

Hard Cup: 125.000.000 WBX

En Az Yatırım: 0.1 ETH

Kabul Edilen Ödeme: ETH

ICO Tarihi: 24 Nisan 2019 – 22 Haziran 2019 (30 güne kadar uzatma olasılığı var)

Satılmayan Tokenler: Yanacak

TAKIM:

YOL HARİTASI:

Bu proje ile yeni bir ticaret platformu geliştiriliyor. Hem satıcı hem de alıcılar için güzel fırsatlar sunan bir sistem geliştiriliyor. Güvenli bir ortamda sağlanacak satış sistemi sayesinde her iki tarafta kazançlı çıkacak. Bu projenin başarılı olacağını ve Kripto para piyasasına büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilir ve kendi araştırmanızı yapabilirsiniz.

 

Website: https://winbix.io/en

MVP: https://demo.winbix.com/

Whitepaper: https://winbix.io/whitepaper/Whitepaper_en.pdf

ANN Thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5130735

Telegram: https://t.me/winbix_channel

Facebook: https://www.facebook.com/winbix.market

Twitter: https://twitter.com/WINBIX_channel

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCBCr7T7GX1pCTxArtrt7u9A/

Medium: https://medium.com/winbix

Reddit: https://www.reddit.com/user/winbix

Github: github.com/winbix

 

Refferal Link: https://winbix.io/ref/155821183593332787329737

Bitcointalk Username: bitcether

Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2535552

Benim Ether Adres: 0x20719d9C3bF80d81C84B1BA006fcD3e59BA27012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir